Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Android tālruņu īpašnieki ir tikuši brīdināti par ļaunprātīgu vīrusu, pazīstams kā FalseGuide, kas ticis lejuplādēts gandrīz divos miljonos tālruņu.

Ļaunprātīgā programmatūra 2016. gadā un 2017. gada sākumā bijusi paslēpusies vairākās Google Play lietotnēs. Aplikācijas sākumā bijušas kā ceļveži uz citām Android spēļu lietotnēm un tika iesniegtas zem viltus izstrādātāju nosaukumiem, tādiem kā Sergei Vernik un Nikolai Zalupkin.

Drošības eksperti brīdināja, ka FalseGuide nav iespējams likvidēt, ja tālrunis jau ir ticis inficēts. Tie, kuri ir kļuvuši par šīs ļaunprātības upuriem, tiekot “bombardēti” ar reklāmām. Tiesa, tagad ļaunprātīgās aplikācijas ir noņemtas no Google Play veikala.

Tiek uzskatīts, ka aiz šīs programmas slēpjas krievu hakeru grupa, kas to izmanto, lai radītus robottīklus. Tiešsaistes drošības firma Check Point skidro: “Robottīkls ir ierīču grupa, kuru kontrolē hakeri bez jebkādām zināšanām par to saimniekiem.”

FalseGuide var saņemt ziņojumus, kuri satur linkus uz papildus moduļiem, un tos lejuplādējot, ierīce tiek inficēta. Atkarībā no uzbrucēju mērķiem, šie moduļi var saturēt ļaunprātīgus kodus, kuri paredzēti, lai iznīdētu ierīci vai, lai iekļūtu privātajos tīklos.

Check Point brīdina, ka mobilie robottīkli pēdējos mēnešos tiek sastapti arvien biežāk, piebilstot: “Lietotājiem nevajadzētu paļauties uz lietotņu veikaliem to aizsardzības dēļ, bet gan īstenot papildu drošības pasākumus savā mobilajā ierīcē – gluži tāpat, kā tas tiek darīts ar datoru.”

Kiberdrošības firmas Avast vadītājs Nikolas Krisaidos skaidroja: “Pašlaik šķiet, ka kriminālie grupējumi ir ieinteresēti tikai naudas iegūšanai no reklāmām.”

Tiek uzskatīts, ka ļaunprātīgās aplikācijas tikušas lejuplādētas no 528 000 – 1,8 miljons reižu, lai gan nav īsti zināms, cik daudzas no šīm lejuplādēm rezultātā izraisījušas ļaunprātīgās programmaturas izplatīšanos.


Resursi: The Telegraph

Saistītās tēmas: androidFalseGuidegoogle playvīruss

Izsaki savu viedokli