Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Microsoft liek lietā daudz nopietnākus ieročus, lai iekarot pēc iespējas lielāku tirgus daļu. Šī mērķa dēļ uzņēmums atkāpjas no vairākiem principiem un pat gatavs upurēt daļu no ienākumiem.

Kā vēsta The Times of India, Microsoft ir uzsācis sarunas ar vairākiem Indijā bāzētiem ražotajiem par lētā gala Windows Phone 8 ierīču izstrādi. Interesantākais, ka divi no ražotajiem devuši “jā” vārdu tikai tajā brīdī, kad Microsoft piekritis licenču cenu samazināt līdz minimumam, precīzāk – atdot Windows Phone 8 licences bez masas.

Pieļaujot, ka informācija ir patiesa, šis izrādījies bezprecedenta gadījums. Piemēram, Microsoft no katra Windows Phone 7 viedtālruņa nopelnīja vidēji no 25 līdz 33 ASV dolāriem, 2012. gadā ziņoja ZTE pārstāvis. Domājams, ka situācija nav diži savādāka arī Windows Phone 8 gadījumā, turklāt jāatzīmē fakts, uz uzņēmums iekasē naudu pat no galvena sadarbības partnera – Nokia.

Tiesa, Microsoft doto situāciju atteicies komentēt, norādot, ka informācija ir konfidenciāla un viņi nedrīkst apspriest ierīču licencēšanas noteikumus.

Skaidrs, ka Microsoft cenšas iekarot arvien lielāku tirgus daļu, it īpaši budžeta klases segmentā. Interesanti gan, ka, lai to panāktu, uzņēmums piekopj krietni agresīvāku taktiku, upurējot par iespējamo peļņu. Piemēram, pirms laika parādījās informācija, ka Micorosft pat maksā viedtālruņu ražotājiem, lai viņi izstrādātu ierīces ar Windows Phone operētājsistēmu.

176713-windowsphone8

Saistītās tēmas: microsoftwindows phone

Izsaki savu viedokli