Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kaspersky Lab un Šveices uzņēmums WISeKey ir sākuši kopīgi izstrādāt aizsardzības tehnoloģiju valkājamierīcēm, kas tiek izmantotas arī bezskaidras naudas norēķiniem. Jaunais risinājums apvienos autentifikācijas un datu šifrēšanas līdzekļus. Tas nozīmē, ka ierīču pievienošana internetam un datu, tostarp finansiālās informācijas, pārsūtīšana ar to palīdzību notiks aizsargrežīmā.

2015_smartwatch_comparison_hero

Pievienoto valkājamierīču tirgus aug par 35 % gadā, tomēr bieži tās nav nekādi aizsargātas, lai gan eksperti prognozē, ka 2020. gadā ar viedpulksteņiem, veselības uzraudzības ierīcēm un īpašajām aprocēm tiks apmaksāta piektdaļa pirkumu. Šo maksājumu kopsumma sasniegs 500 miljardus USD gadā. Tas nozīmē, ka šādas ierīces kļūs par kāru kumosu kibernoziedzniekiem.

Abu uzņēmumu sadarbība ļaus droši aizsargāt viedās valkājamierīces un ar tām veiktos mobilos maksājumus, Kaspersky Lab izstrādāto līdzekļu komplektu mobilajām ierīcēm iekļaujot WISeKey patentētajā drošības programmatūrā WIS.WATCH.

Augstākās klases pulksteņu ražotāji, piemēram, Bulgari, jau integrē WIS.WATCH savos viedpulksteņos, lai to īpašnieki varētu droši pievienot šos pulksteņus internetam un citām digitālajām ierīcēm, piemēram, viedtālruņiem, kā arī aizsargrežīmā lejupielādēt lietotnes, apmeklēt mākoņkrātuvi un saņemt piekļuvi personīgajiem datiem.

«Partnerība ar Kaspersky Lab ļaus mums gūt ievērojamus panākumus lietiskā interneta kiberdrošības jomā. Mēs rūpējamies par to, lai valkājamierīces būtu ne vien ērtas, bet arī labi aizsargātas. Nākotnē šīs tehnoloģijas pamatā liktā pieeja palīdzēs aizsargāt arī citas ar lietisko internetu saistītās ierīces,» norādīja WISeKey vadītājs Karloss Moreira.

«Internetam pievienoto ierīču skaits strauji aug, un līdz ar to palielinās arī pret tām vērsto draudu daudzums. Miljoniem ierīču, kas pašlaik tiek aktīvi lietotas, diemžēl ir izstrādātas, neņemot vērā drošību, kam, mūsuprāt, ir jābūt iebūvētai. Mēs redzam, ka lietiskajam internetam ir nepieciešama aizsardzība, un ar prieku apvienojam spēkus ar WISeKey,» sacīja Kaspersky Lab ģenerāldirektors Jevgeņijs Kasperskis.

Kopīgā risinājuma pamatā ir tehnoloģijas Cryptographic Root of Trust for IoT un NFCTrusted©, ko WISeKey ir izstrādājis, lai pārbaudītu tiešsaistes darījumu īstumu un saglabātu to konfidencialitāti un integritāti. Tehnoloģija Cryptographic Root of Trust for IoT jau tiek izmantota 2,6 miljardos datoru, pārlūku, standarta SSL sertifikātu, mobilo un pievienoto ierīču.

Izsaki savu viedokli