Aktuāls

post-image

Mūsdienu straujajā dzīves ritmā, kad viedtālrunis ir kļuvis par neaizvietojamu sabiedroto ikdienas gaitās, ir īpaši būtiski, lai tas spēj pielāgoties lietotāja vajadzībām un ir gana jaudīgs, lai spētu veikt daudzās ikdienā nepieciešamās darbības. Uzskats, ka viedtālruņa veiktspējas ātrums ir atkarīgs tikai no centrālā procesora jaudas un operatīvās atmiņas veiktspējas, ir aplams. Patiesībā līdzprocesors, kas atbalsta mākslīgā intelekta izmantošanu, var ievērojami paaugstināt viedtālruņa veiktspēju.

Pastāv divi veidi, kā izpildīt kādu uzdevumu ātrāk. Pirmais veids ir paveikt uzvedumu ātrākā tempā, otrais veids ir, izmantojot pareizo stratēģiju, darīt mazāk. Paātrināt ierīces darbību ir ļoti vienkārši, taču šajā gadījumā ierīce drīz sastop fiziskas barjeras, kuras ir grūti pārvarēt, kā rezultātā ierīce patērē daudz enerģijas, radot procesora uzkaršanu. Veiksmīgāks, bet sarežģītāks veids, kā ierīcei paveikt noteikto uzdevumu ātrākā laikā, ir samazināt veicamo darbību skaitu, kas nepieciešamas, lai paveiktu uzdevumu.

Ko tas nozīmē praktiski? Iedomājieties situāciju, kad meklējat piepūšamu pludmales bumbu istabā, kas pilna ar dažādiem skapjiem, aizslēdzamiem skapīšiem, kumodēm un kastēm. Jūs varat atvērt katras durvis un ieskatīties katrā atvilktnē – agrāk vai vēlāk bumbu noteikti izdosies atrast, taču tam būs jāvelta daudz laika un pūļu. Taču ir iespējams rīkoties gudrāk, pārmeklējot tikai tās vietas, kuras pēc formas un izmēra ir atbilstošas piepūstas bumbas uzglabāšanai. Tādējādi tā vietā, lai pārmeklētu visu telpu, Jums jāpārbauda tikai dažas vietas – uzdevums tiks paveikts daudz ātrāk un ar mazāku enerģijas patēriņu, lai gan skapīšu un kastu atvēršana aizņem tik pat daudz laika.

Otrā pieeja cilvēkam šķiet pavisam dabiska, jo tā darbojas cilvēka prāts, taču, ja šādu pašu uzdevumu liktu izpildīt datoram, tas izmantotu pirmo pieeju, jo cilvēka domāšanas veids tam ir par sarežģītu. Galvenā problēma ir tā, ka, lai izslēgtu vietas, kurās bumba neietilptu, vispirms ir jāspēj izprast sakarību starp objekta proporcijām un vidi tam apkārt. Jābūt skaidri saprotamiem bumbas un skapju izmēriem, kā arī jāsaprot, ka bumba neietilps pārāk plakanā kastē, pat tad, ja tās tilpums ir atbilstošs. Visi šie dati un to savstarpējā saistība cilvēka prātā tiek apstrādāta acumirklī, bet rada pamatīgu izaicinājumu datora programmatūrai. Tieši tāpēc programmas vai datora operētājsistēmas ātruma palielināšanai ražotāji izvēlas vieglāko ceļu un gluži vienkārši izmanto ātrāku procesoru. Taču šeit veidojas strupceļš – līdz ar centrālā procesora veiktspēju palielinās arī jaudas patēriņš un izdalītais siltums, kas viedtālruņu gadījumā nozīmē baterijas dzīves ilguma samazināšanos un procesora uzkaršanu, un tas atkal liek samazināt veiktspēju, lai novērstu ierīces pārkaršanu.

Tradicionālā datoru programmatūra, piemēram, mūsdienu viedtālruņu operētājsistēmas, nespēj tikt galā ar uzdevumiem, kas prasa objektu uztveri, tiem nepiemīt izpratne par konkrētu lietu, objektu mijiedarbību un to savstarpējo saistību. Tāpēc viedtālruņi, kas apveltīti ar mākslīgo intelektu iezīmē revolūciju tehnoloģiju pasaulē, jo to pamatdarbības veids ir tāds pats, kā mūsu smadzenēm – tie ir spējīgi meklēt kopsakarības, mācīties un uzkrāt lietotāja pieredzi.

Huawei saredzēja mākslīgā intelekta nākotnes potenciālu un sāka mākslīgā intelekta izpēti. Īpaša uzmanība tika pievērsta tam, kā uzlabot līdzšinējo viedtālruņu lietošanas pieredzi un pacelt to jaunā līmenī. Izpētes rezultāts ir jaunais Huawei flagmanis – Huawei Mate 10 Pro modelis, kas ir pasaulē pirmais viedtālrunis, kurā ir iestrādāts neironu procesors (NPU), kas ierīcei ļauj izmantot uzlabotus mašīnmācīšanās algoritmus.

Mākslīgais intelekts, kas tiek darbināts ar neironu procesoru, optimizē katru viedtālruņa lietošanas aspektu. Ierīce izprot un apgūst lietotāja paradumus, jau iepriekš paredzot, kādas aplikācijas lietotājs izmanto visvairāk, jau iepriekš ielādējot tās viedtālruņa atmiņā, tādējādi optimizējot to darbu. Savukārt tās aplikācijas, kuras lietotājs neizmanto tik bieži, tiek noglabātas un izslēgtas, tādējādi taupot viedtālruņa enerģiju un uzlabojot tā veiktspēju. Ar mākslīgo intelektu apveltīta ierīce ir spējīga atpazīt fotografējamo priekšmetu, automātiski piedāvājot labākos iestatījumus konkrētā objekta fotografēšanai. Pateicoties Huawei Mate 10 Pro modelī iestrādātajam neironu procesoram, apjomīgā fotoattēlu datubāzē ir iespējams operēt 25 reizes ātrāk nekā tas iespējams citās ierīcēs, kas izmanto tradicionālos algoritmus un centrālo procesoru darbību veikšanai.

Kopumā, mobilā mākslīgā intelekta priekšrocības, kas darbinātas ar neironu procesoru, uzlabo ikkatru viedtālruņa darbības aspektu, kā piemēram baterijas uzlādes ilgumu un darbības laiku, lietotņu veiktspēju, balss skaidrību zvana laikā un attēlu kvalitāti. Mobilais mākslīgais intelekts ir vērtējams kā revolūcija viedtālruņu attīstībā tādēļ, ka tas padara katru viedtālruņa veikto uzdevumu labāku, izmantojot visus pieejamos resursus, kas iepriekšējiem viedtālruņu priekšgājējiem nav pa spēkam.

Par Huawei Consumer BG

Huawei produkti un pakalpojumi pieejami vairāk nekā 170 valstīs, un tos izmanto viena trešdaļa pasaules iedzīvotāju. ASV, Vācijā, Zviedrijā, Krievijā, Indijā un Ķīnā atvērti kopā sešpadsmit izpētes un attīstības centri. Huawei Consumer BG ir viena no trim Huawei biznesa struktūrvienībām, tā nodarbojas ar viedtālruņiem, mobilajām platjoslas iekārtām, iekārtām mājām un mākoņpakalpojumiem. Huawei globālais tīkls balstās uz 20 gadu pieredzi telekomunikāciju nozarē, un uzņēmums darbojas, lai nodrošinātu jaunākas tehnoloģijas patērētājiem visā pasaulē.

Vairāk informācijas pieejams Huawei Business Group mājaslapā: http://consumer.huawei.com/lv/

Izsaki savu viedokli