Aktuāls

”Tinda Finger” – 2017. gada dīvainākais izgudrojums?

IT sasniegumi, bizness

9 fakti, ko tu nezināji par Latvijas sasniegumiem kosmosa izpētes jomā

IT sasniegumi, bizness

Filipīnās tiek izmēģināta ”Twitter Lite” optimizētā aplikācija

Internets

”Apple TV” neatbalsta ”Dolby Atmos” un 4K saturu nevarēs lejupielādēt

Biroja tehnika

Vai motociklista tiesības ir katra vīra goda lieta? – Instruktora pieredzes stāsts par jauno motobraucēju paaudzi

Auto, Moto

Pirms vairākām nedēļām Huawei Consumer Business grupa laida klajā P9 viedtālruni ar duālo Leica kameru. Tālrunis raisījis diskusijas par kameras konstrukciju un tās sniegtajām iespējām. Huawei izmanto izdevību un skaidro, kā tiek uzņemti fotoattēli ar viedtālruņu kamerām, kā arī salīdzina ar Huawei P9 viedtālruni un Leica M kameru uzņemtās fotogrāfijas.

Viss sākas ar to, kā viedtālruņa CMOS sensors ieraksta krāsu. Viedtālruņa kameras sensorā parasti tiek izmantots RGB Bayer izkārtojums.

Screen Shot 2016-05-06 at 14.11.14

Taču fotoelements tikai uztver fotonus, bet nespēj atpazīt krāsas. Tādēļ krāsu informācijas apkopošanai nepieciešams krāsu filtrs. Apkopotās krāsas pēc tam tiek ierakstītas pēc pikseļiem un aprēķinātas, izmantojot demozaīkas algoritmu, lai rezultātā radītu krāsainu fotoattēlu.

Screen Shot 2016-05-06 at 14.15.46

Kā redzams šajā attēlā, daudz gaismas tiek izmantots nelietderīgi, un tikai noteikta daļa elektromagnētiskā spektra var krist uz sensora zem krāsu filtra, kā rezultātā gaismjutība ir zema un izšķirtspēja – slikta. Piemēram, ierakstot monohromatisku attēlu sarkanā krāsā, izšķirtspēja tiks samazināta četras reizes.

Lai atrisinātu problēmu, kas saistīta ar nepietiekamu ienākošo gaismu, Huawei pievienoja monohromatisku kameru un pielāgoja duālās kameras risinājumu. RGB kamera (krāsu) paredzēta krāsu informācijas ierakstīšanai, bet monohromatiskā kamera (mono) – siluetu un sīkāku detaļu uzņemšanai augstā izšķirtspējā. Gaismas jūtība un monohromatiskās kameras izšķiršanas jauda ir augstāki, pateicoties krāsu filtra neesamībai. Duālās kameras risinājums apvieno monohromatiskās kameras un RGB kameras stiprās puses, kas nodrošina labāku attēla kvalitāti.

Monohromatiskajā režīmā Huawei P9 spēj sniegt vislabāko kvalitāti vienkrāsainu foto uzņemšanā. Strādājot parastajā režīmā, monohromatiskā kamera un RGB kamera darbojas vienlaicīgi un apvieno savas stiprās puses, piemēram, augstu izšķirtspējas jaudu, monohromatiskās kameras gaismas caurlaidi un RGB kameras krāsu ierakstīšanas spējas, rezultātā nodrošinot labākas kvalitātes attēlus.

Kā šīs abas kameras kopā savstarpēji darbojas? Un kādas ir duālās kameras priekšrocības salīdzinājumā ar RGB kameru? To pārbaudīt ir vienkārši: aizsedziet katru no šīm kamerām un uzņemiet fotogrāfijas, bet pēc tam tās salīdziniet.

Huawei P9 kameru kopīgi izstrādāja Huawei un Leica. Tajā iebūvētie Leica Summarit H 1:2.2/27 ASPH duālie objektīvi ar vienu 12MP RGB sensoru krāsām un vienu 12MP monohromatisko sensoru detaļām. Katra sensora uzņemtie attēli pēc tam tiek apvienoti ideālā fotoattēlā. Lūk, daži Huawei oficiālie paraugu attēli.

Kā redzams no attēlu paraugiem, salīdzinājumā ar fotogrāfijām, kas uzņemtas ar citiem viedtālruņiem, krāsas ir daudz spilgtākas — gaismas zonām uz attēla ir iesarkans tonis, savukārt tumšākām zonām ir purpursārti zila nokrāsa, kas ir tipiska “Leica skatam”. P9 kameru jau atzinīgi novērtējuši pasaulslaveni fotogrāfi, tajā skaitā Mērija Makartnija [Mary McCartney], National Geographic fotogrāfs Deivids Gutenfelders [David Guttenfelder] un slēpošanas fotogrāfs Rubens Krabe [Reuben Krabbe].

PR_14

“Tas ir klasiskais ‘Leica skats’ – spēcīgais kontrasts starp zeltaino saules gaismu un un tumši zilajiem mākoņiem izskatās satriecoši.” (Foto: Džu Jinhao [Zhu Yinghao])

PR_15

“Lietus lāses uz automašīnas stikla piešķir fotoattēlam vienreizēju rakstu. Šis abstraktais, radošais skats ir tieši tāds pats, kā stils, ko veidoju ar savu Leica kameru.” (Foto: Mērija Makartnija [Mary McCartney])

Mēs uzņēmām divus attēlus vienā un tajā pašā redzesleņķī, izmantojot Huawei P9 un Leica M (ar Summicron-M 1:2/35 mm ASPH objektīvu), lai varētu salīdzināt abu kameru veikumu.

Kā liecina attēli, starp abu kameru uzņemtajām fotogrāfijām krāsu atšķirība ir pavisam neliela. P9 attēli, ņemot vērā, ka tie ir uzņemti ar viedtālruni, ir gandrīz līdzvērtīgi tiem,kas uzņemti ar Leica M. Skaidri redzams, ka P9 kamerai ir daudz vairāk nekā tikai Leica sertificēts objektīvs – tā lepojas arī ar programmatūru, kas nodrošina visjaunākajiem standartiem atbilstošas kvalitātes fotoattēlu un atveido klasisko “Leica skatu”.

Turklāt P9 pieejama virkne Leica krāsu režīmu, lai spētu līdzināties Leica kameras kvalitātei. ‘Standarta’ režīms rada attēlus ar dabīgām krāsām, ‘Spilgto krāsu’ režīms bagātina krāsas, lai iegūtu klasisko “Leica skatu”, bet ‘Plūstošo krāsu’ režīms ir piemērots, lai uzņemtu attēlus ar plūstošu tekstūru, nesamazinot to asumu.

Izsaki savu viedokli