Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

2017.  gadā Ķīnas viedtālruņu ražotājs ”Huawei” ir laidis klajā divus ”Lite” sērijas viedtālruņus jeb mazos brāļos galvenajiem flagmaņiem. Runa ir par ”Huawei P9 Lite (2017)” un ”Huawei P10 Lite” viedtālruņiem. Jāsaka gan, ka viens ”P9 Lite” tika laists pārdošanā jau pagājušajā gadā un šī ir uzlabotā ierīces versija.

Interneta dzīlēs klejo dažādi ”P9 Lite (2017)” nosaukumi. Sākotnēji dažādās vietās Eiropā tas tika saukts par ”Huawei P8 Lite (2017)”, pēc tam par ”Huawei Honor 8 Lite”, bet Japānā tas saucās par ”Huawei Nova Lite”. Pirmo reizi nosaukums ”P9 Lite (2017)” parādījās Turcijā un arī šajā rakstā apskatītā telefona tehniskajā aprakstā ir redzams nosaukums ”P9 Lite (2017)” – tad nu pie tā arī paliksim.


Veiktspēja

Salīdzinot abu tālruņu tehniskos parametrus, nākas secināt, ka mazdrusciņ spēcīgāks ir ”P10 Lite”, kas nebūtu liels pārsteigums. Atklāti sakot, atšķirība nav liela. Abām ierīcēm ir 3 GB un 4GB RAM versijas (abām apskatītajām ir 3GB), bet savukārt ”P10 Lite” apveltīts ar mazliet spēcīgāku astoņkodolu ”’HiSilicon Kirin 658′ procesoru, kamēr ”P9 Lite (2017)” ieguvis astoņkodolu ”HiSilicon Kirin 655”.

Kā jau minēju – atšķirība ir niecīga un praksē nemaz nav jūtama. Abi viedtālruņi veiktspējas ziņā darbojās līdzvērtīgi un varēja bez jebkādām problēmām darbināt arī visai smagas spēles, piemēram, ”Real Racing 3”. Ikdienišķā lietošanā nenovēroju uzkāršanos vai citas problemātiskas lietas. Kopsummā –  veiktspēja ir teju identiska.

Interesanti gan tas, ka ”AnTuTu” veiktspējas testos pārāks izrādījās ”P9 Lite (2017)”, kaut gan abus tālruņus konkrēto testu laikā pakļāvu identiskiem apstākļiem.

P9 Lite 2017

 

P10 Lite

 

Funkcijas

Ekrāns bez liekiem jautājumiem mazliet labāks ir ”P10 Lite”. Tam ir dzīvākas krāsas un attēls kopumā šķiet dzidrāks. Tas gan nenozīmē, ka ”P9 Lite 2017” būtu slikts ekrāns. Abi ir solīdi, tomēr ”P10” ir mazliet labāks. Runājot par kameru, abi telefoni saņēmuši 12 megapikseļu kameras, kas spējīgas uzņemt šķietami līdzvērtīgus attēlus.

”P10 Lite” ir saņēmis ātrās uzlādes funkciju, kas nav tikusi ”P9 Lite (2017)”. Abām ierīcēm ir 3000 mAh akumulators, kā arī teju identiski augstvērtīgi pirkstu nospiedumu lasītāji, kuri telefonu spēj atbloķēt ļoti ātri.

Kopumā abi telefoni ir līdzīgi un nav tā, ka viens kādā aspektā būtu galvas tiesu pārāks par otru. Ir divas lietas kurās uzvaru izcīnīja ”P10 Lite” – ekrāna kvalitāte (atšķirība gan nav tik grandioza) un skaļruņa kvalitāte (visai briesmīga abiem, bet ”P9 Lite (2017)” sevišķi).

 

Kuru iegādāties?

Paskatoties ierīces cenu, piemēram, ”Lattelecom” interneta veikalā, nākas secināt, ka ”P9 Lite (2017)” maksā 288 eiro, bet ”P10 Lite” 324 eiro. Ja izvēle svārstās starp šiem abiem telefoniem, un klients vēlas ātrās uzlādes funkciju, labāku skaļruni un mazliet labākas kvalitātes ekrānu, tad, piemaksājot nedaudz mazāk kā 40 eiro, to var iegūt. Ja šīs lietas nav būtiskas, 36 eiro mierīgi var ietaupīt un iegādāties ”P9 Lite (2017)”.

Izsaki savu viedokli