Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Huawei turpina noteikt tendences mobilajās tehnoloģijās. Nesen iznākušajiem Huawei P9, P9 Plus un P9 Lite iestrādātais pirkstu nospieduma lasītājs pierāda, ka koncentrēšanās uz detaļām un inovācijām ir būtiski priekšnoteikumi klientu apmierinātībai. 

Huawei neuzlabo jau pieejamus risinājumus, bet pastāvīgi meklē jaunas tehnoloģijas. Šī filozofija un 2014.gadā aizsāktā izpēte ļāva kompānijai izlaist Ascend Mate 7, kas bija pirmais Android operētājsistēmas viedtālrunis ar pirkstu nospieduma lasītāju. Šīs inovācijas revolucionizēja pieeju biometriskajai drošības sistēmai viedtālruņos, ļaujot ierīci atbloķēt līdz pat 80% ātrāk, salīdzinot ar iepriekš piedāvātajiem risinājumiem, palielinot ierīces lietošanas ērtumu.

P9_1

2016.gadā, kā rezultāts nepārtrauktam darbam, lai uzlabotu klientu pieredzi, Huawei piedāvā biometrisko risinājumu, kas uzstāda jaunus standartus savā klasē. Jaunās paaudzes pirkstu nospieduma lasītājs P9 ierīcēs bāzēts 3D tehnoloģijas, piedāvājot lietotājiem precīzu tehnoloģiju, padarot viedtālruņa atbloķēšanu vēl ātrāku, samazinot pieļauto kļūdu skaitu, kas liek atkārtoti veikt pirkstu nospieduma lasīšanu.

“Mēs saprotam cik svarīga mūsu klientiem ir datu drošība un lietošanas vienkāršība ierīcēs. Mūsu izpētes un attīstības bāze ļauj veidot unikālas tehnoloģijas ar kurām Huawei viedtālruņi piedāvā gan nepieciešamo datu aizsardzību, gan lietošanas vienkāršību – bez kompromisiem!” stāsta Huawei mārketinga un komunikācijas direktore Baltijas valstīs Aleksandra Romanova.

Pirmā Huawei inovācija bija pirkstu nospieduma lasītāja novietošana ierīces aizmugurē. Vietas izvēle ļauj izvairīties no vairākām problēmām: vajadzības neērti izliekt pirkstu, piespiežot lietotāju mainīt veidu, kā tiek turēts telefons, kas var rezultēties telefona izkrišanā no rokām vai neveiklajā tālruņa dizaina izskatā, kas rodas, kad lasītājs jānovieto zem tālruņa ekrāna. P9, P9 Lite un P9 Plus pirkstu nospieduma lasītājs tālruņa aizmugurē palīdz saglabāt drošu mobilā tālruņa tvērienu, nodrošina optimālu leņķi pirksta novietošanai, līdz ar to palielinot skenēšanas precizitāti un nodrošina pret nejaušiem pieskārieniem.

P9 sērijas telefonos 3D pirkstu nospieduma lasīšana notiek vienlaicīgi četros līmeņos. Pirmajā līmenī notiek pirkstu nospieduma kontūras līniju noteikšana, otrajā līmenī – meklēšana un pirkstu nospieduma formu noteikšana, bet trešajā – novirzes no jau ievadītajiem pirkstu nospiedumiem. Ceturtajā līmenī tiek skenēts dziļums starp pirkstu nospieduma pacēlumiem un “vagām”, kas palīdz izveidot trīsdimensionālu pirkstu nospieduma attēlu, izslēdzot iespēju izmantot iepriekš neievadītus pirkstu nospiedumus.

Izmantotais Next FPC 1021 sensors lasa pirkstu nospiedumus, izmantojot 160×160 pikseļu matricu, kas nolasa informāciju 256 grādu leņķī , kas ļauj pirkstu nospiedumus atpazīt vieglāk un precīzāk. Papildus, FPC 1021 sensors ir izturīgāks pret ārējiem apstākļiem, piemēram, rīvēšanos, skrāpējumiem, mitrumu, piedāvājot zemu (un bateriju taupošu) enerģijas patēriņu un darbojas vienādi precīzi, nešķirojot vai pirksts ir sauss vai mitrs.

Huawei viedtālruņos izmantotais lasītājs ir šobrīd ātrākais nozarē pieejamais. P9 ierīcēs pirkstu nospieduma lasītājs spēj identificēt nospiedumu un atbloķēt tālruni mazāk nekā pussekundē.

Četru līmeņu identifikācijas un augstās 3D izšķirtspējas skenēšanas sensors palīdzēja sasniegt augsto precizitāti. P9 pirkstu nospieduma lasītājiem tikai 1% gadījumu ir problēmas precīzi atpazīt pirkstu nospiedumu, kas ir trīs reizes retāk nekā līdzīgām ierīcēm. Pateicoties straujajai un uzticamajai tehnoloģiju attīstībai, bija iespējams atbrīvoties no kļūdainiem tālruņa atbloķēšanas gadījumiem, bez vajadzības netērējot bateriju, ieslēdzot tālruni no gaidīšanas režīma.

Tehnoloģijām, kas izmantotas pirkstu nospieduma lasītājā pievienota arī programmatūra, kas ļauj pilnvērtīgāk izmantot tā unikālās īpašības – P9, P9 Plus un P9 Lite lietotāji, izmantojot pirkstu nospieduma lasītāju, var atbildēt uz zvaniem, caurskatīt uzņemtās fotogrāfijas, izmantot lasītāju, lai uzņemtu foto, kā arī lai izslēgtu atgādinājumus vai modinātājpulksteni.

Izsaki savu viedokli