Aktuāls

Huawei ir viens no retajiem Ķīnā bāzētajiem ražotājiem, kuri izstrādā viedtālruņus ne tikai savam iekšējam tirgum, bet arī pamatīgi strādā ar Eiropu un ASV. Par lielu grāvēju kļuvis iepriekš apskatītais Huawei Ascend P6.

SONY DSC

Huawei, kā jau telekomunikāciju ražošanas milzis, izstrādājis arī savu mobilo procesoru līniju, kas bieži tiek izmantota paša ražotajos viedtālruņos, bet Huawei Ascend G740 ir saņēmis Qualcomm ražojumu. Ascend G sērija iezīmē vidējās klases viedtālruņus un sekojošais pirmais cipars sīkāk apzīmē sagaidāmo cenas līmeni. G3xx sērija ir lētāka, kamēr G7xx sērija ir dārgāka.

Huawei Ascend G740 dēvējams par visas pasaules modeli, tas ir saņēmis vairumu vēlamo mobilo sakaru frekvences, kā arī 4G.

SONY DSC

Tehniskie dati

 • Android 4.1.2 Jelly Bean;
 • Qualcomm MSM8930 Snapdragon 400 divu kodolu 1.2 GHz procesors;
 • LTE 800 / 1800 / 2600, HSDPA 900 / 2100, GSM 850 / 900 / 1800 / 1900;
 • 5 collu IPS LCD ekrāns ar 720 x 1280 izšķirtspēju (~294 ppi);
 • Iebūvētā atmiņa 8 GB, 1 GB RAM, microSD līdz 32 GB;
 • WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot, Bluetooth 4.0 savienojumi;
 • 8 MP kamera ar 3264 x 2448 pikseļiem, autofokuss, LED zibspuldze;
 • Video uzņemšana 1080p ar 30 fps. 1 MP priekšas kamera;
 • FM radio, GPS ar A-GPS atbalstu;
 • Izmēri 139.5 x 71.5 x 9.3 mm, svars 150 g;
 • Li-Ion 2400 mAh akumulators;
 • Aptuvenā cena ap 255 eiro pie mobilajiem operatoriem.

Izskats un uzbūve

Huawei Ascend G740 no priekšpuses ir kantains un ne ar ko neizceļas, bet aizmugures daļa parāda nelielu raksturiņu ar nošķeltajām malām, nedaudz izcelto kameras aci un skaļruni zem sudrabota sietiņa. Viedtālruņa priekšpusē redzēsim vien Huawei logo un vietu kameras acij.

SONY DSC

Ascend G740 labajā sānā izvietotas ekrānslēga un skaļuma regulēšanas pogas, augšā ir 3.5 mm austiņu pieslēgvieta un apakšā microUSB pieslēgvieta. Testa laikā šķita, ka ekrānslēga taustiņš ir pārāk iedziļināts korpusā un to nevar pietiekami ērti tā dēļ nospiest, bet pieļauju, ka pie vainas varētu būt ikdienā izmantotais viedtālrunis, kuram pogas ir pamatīgi izceltas. Pieradums.

Noņemot aizmugures vāku atklājas neierasti garena izmēra lietotāja nomaināms akumulators, SIM kartes, kā arī microSD kartes pieslēgvietas.

SONY DSC

Huawei Ascend G740 ekrāna piecas collas rokā nešķiet nemaz tik daudz. Par labu patīkamam satvērienam nāk nošķeltie aizmugures vāka stūri. Pats sevi nevaru saukt par lielo ekrānu fanu un diez vai ikdienā izvēlētos kaut ko virs ierastajām 4.7 collām, bet Ascend G740 ir pietiekami ērts un, iespējams, nākotnē varētu arī izvēlēties šādu vai līdzīga izmēra viedtālruni.

Kopumā Huawei Ascend G740 rada patīkamas sajūtas to turot rokās, tā uzbūve ir labāka, nekā pierasts gaidīt no mazāk zināmajiem ražotājiem. Aizmugures vākam izmantotā plastmasa gan varētu ar laiku noskrāpēties, bet tā ir nomaināma.

SONY DSC

Pārliecinoši darbojās 5 collu IPS LCD ekrāns ar 720 x 1280 izšķirtspēju. Punktu blīvums ir tikai nedaudz zem 300 ppi, kas dod teju ar aci neizšķiramus pikseļus. IPS tehnoloģija nepievīla krāsu attēlojumā un nodrošināja ļoti pieņemamus (bet ne ekstremālus) skata leņķus.

Veiktspēja un saskarne

Huawei Ascend G740 darbina Qualcomm Snapdragon 400 divu kodolu 1.2 GHz procesors. Šāda procesora izvēle noteikti runā par labu akumulatora darbības ilgumam, bet ar milzīgu jaudu Ascend G740 nav apgādāts. Ikdienā tas nozīmēs ilgākus ielādes laikus, bet ražotājs ir piestrādājis, lai saskarnē sabremzēšanās tikpat kā nebūtu manāma. No saskarnes aizvācot dažus noklusējuma logrīkus, Ascend G740 kļūst pat ļoti žiperīgs.

SONY DSC

Huawei izstrādātais Emotion UI lietotāja interfeiss izceļas ar to, ka netiek nodalīta visu aplikāciju zona no sākuma ekrāniem. Jau sākumā aplikāciju ikonas sadalītas pa mapēm pēc piederības un lielu haosu tas nerada. Līdzvērtīgu ideju redzam iOS produktos un tur neviens nesūdzas par aplikāciju pārskatāmību vai atrašanu. Kā parasti – jautājums pieradumā.

Parokoties dziļāk pie viedtālruņa iestatījumiem, viss sakārtots skaisti un loģiski, nerodas sajūta, ka esi ievests labirintā. Pedantiskus lietotājus priecēs iebūvētā iespēja ātri dzēs kešatmiņu.

SONY DSC

Te gan uzreiz jāmin, ka Huawei Ascend G740 atmiņas izmantošana ir nodalīta aplikācijām un pārējam saturam. Aplikācijām paredzētā vieta ir nedaudz virs 1 GB un no tiem jau ap 500 MB ir sākumā aizņemti. Aplikācijas var pārcelt uz microSD karti. No 1 GB RAM viedtālrunis ar manis instalētu Dropbox aplikāciju brīvus atstāja 245 MB, kas nav vērtējami kā milzīgs brīva RAM atmiņas apjoms.

Kopumā varu apgalvot, ka Huawei Ascend G740 ar ātrdarbību viss ir atbilstoši viedtālrunim ar divu kodolu procesoru. Šur tur varētu vēlēties to ātrāku, bet tas nav kritiski. Par atmiņas izmantošanu un brīvo RAM katram pašam jāvērtē savas nepieciešamības.

Fotogrāfiju uzņemšana

Lai arī kā to negribētos atzīt, tomēr šis lieliskais viedtālrunis nebūs milzu draugs fotomīļiem. Iespējams, ka saņemtais testa paraugs bija kāda pirmspārdošanas versija, kura nespēj sniegt visu, ko veikalā iegādāts Huawei Ascend G740, tomēr fakts paliek fakts.

Huawei Ascend G740 038

Ik pa laikam novēroju, ka Huawei Ascend G740 kamera veido izteikti sarkanīgas fotogrāfijas. Teju katru reizi sniegs krāsojās sarkans un arī debesis kļuva violetākas. Interesanti, ka fotogrāfijās ar dažādām krāsām, kas neaizņem plašus, vienveidīgu laukumus, ar krāsām viss bija kārtībā. Pieļauju, ka kameras aplikācija varētu nepareizi interpretēt nofotografēto, bet neiedomājos pamēģināt citu aplikāciju, kamēr Ascend G740 bija pie manis.

Huawei Ascend G740 049

Interesanti, ka ne tik labos gaismas apstākļos Huawei Ascend G740 kamera uzvedās neierasti labi un pat daudzstāvu autonovietnē uzņēma lietojamas fotogrāfijas. Te gan ir drusku jāuzmanās, jo var paiet neliels laika sprīdis līdz kamera iestata asumu un uzņem attēlu. Gadās retu reizi autofokusam pamaldīties, līdz tiek pie fotografēšanas.

Huawei Ascend G740 044

Kopumā kamera nav slikta, tās darbība ir vērtējama kā vidēja, bet dažu interesanto krāsu interpretāciju dēļ to nevaru saukt par labu. Ieteiktu izmēģināt citu foto aplikāciju, tās Google Play veikalā pieejamas vairākas.

Gala vārds

Tā kā neesmu „5 collu fans”, tad sākumā uz Ascend G740 skatījos diezgan skeptiski ērtuma dēļ. Viedtālrunis mani nepievīla un tas bez vārda runas pārtumpo tādu ķieģeļa dizaina produktu kā Sony Xperia Z un Z1. Bet tiem nav daudz pretinieku, ja runā par rokā neērtu viedtālruni. Nošķeltie aizmugurējā vāka stūri Huawei Ascend G740 padara par drīzāk ērtu pieccollnieku.

SONY DSC

Potenciālajam lietotājam jāizvērtē prasības pret brīvo RAM apjomu, kā arī Huawei Ascend G740 nebūs pats fiksākais viedtālrunis, toties tas piedāvā apskaužami lielas ietilpības akumulatoru un darbības laiku ar vienu uzlādi. Testa laikā Ascend G740 mierīgi „izvilka” vairāk kā divas diennaktis.

SONY DSC

Lietotāju priecēs 4G mobilā interneta iespējas, labais piecu collu ekrāns un Ascend G740 uzbūve, kas ir pārsteidzoši augstvērtīga.

Saistītās tēmas: apskatsfotogalerijahuaweiviedtālruņi

Izsaki savu viedokli