Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Klāt ir jaunākais BOOT.Lv apskats un šoreiz mūsu rokās ir nonācis HTC piedāvātais viedtālrunis, kas nodēvēts par “10”.

Dažus gadus atpakaļ HTC bija viens no ražotājiem, kas strikti pieturējās pie metāla korpusiem, kas plastmasas Samsung un LG ērā bija nenovērtējams pārsvars korpusa uzbūves kvalitātē. Tomēr, arī lieliskie korpusi un ne mazāk kvalitatīvās komponentes neļāva HTC gozēties pārdotāko viedtālruņu topos un uzņēmums uzsāka pārliecinošu finansiālo lejupslīdi. Izmēģinot dažādākos veidus, kā uzlabot savas pozīcijas, HTC 10 viedtālrunī uzņēmums ir atgriezies pie sev raksturīgā metāla korpusa dizaina, protams ar uzlabojumiem.

htc-10-global-carbon-gray-phone-listing

HTC 10 ir gan nedaudz resnāks ( 9 milimetri), gan arī citās dimensijās nedaudz lielāks par saviem konkurentiem – citu ražotāju flagmaņiem, tomēr, pateicoties pārdomātajai korpusa uzbūvei un noapaļotajām malām un aizmugurei, ierīce rokās ieguļ ērti.

Ja atceraties, tad pēdējie HTC flagmaņi bija aprīkoti ar diviem priekšpusē novietotiem skaļruņiem, HTC 10 tā vairs nav. Tomēr tāpat, HTC ir saglabājuši interesantu skaņas sistēmu – priekšpusē ir viens skaļrunis, savukārt ierīces apakšējā malā, blakus USB Type-C novietots zemo frekvenču skaļrunis. Jāatzīst, ka skanējums tiešām ir labāks kā konkurentiem.

htc-10-official3

HTC 10 tehniskie parametri:

  • Qualcomm Snapdragon 820 mikroshēmojums
  • 32 vai 64 gigabaitu iebūvētā un 4 gigabaitu operatīvā atmiņa
  • microSD atmiņas karšu atbalsts
  • 5.2 collu 1440 x 2560 pikseļu izšķirtspējas Super LCD displejs
  • 12 megapikseļu aizmugurē novietotā fotokamera ar optisku attēla stabilizāciju, lāzera autofokusu un dual tone zibspuldzi
  • Izmēri – 145.9 x 71.9 x 9 milimetri
  • Svars – 161 grams
  • Lietotāja nenomaināms 3000 miliampērstundu akumulators

htc-10-press-renders-1

Viedtālrunim ir 5.2 collu Super LCD displejs, kuram ir Quad HD izšķirtspēja, attiecīgi nodrošinot 556 punktu collā pikseļu blīvumu. Lai arī krāsas nav tik izteikti košas kā AMOLED displejiem, arī HTC 10 iebūvētais displejs ir lielisks, turklāt tajā attēlotā informācija ir ļoti labi saskatāma spilgtā saules gaismā. Lai arī rūpnīcā iestatītā krāsu temperatūra šķiet laba, vajadzības gadījumā, tā ir lietotāja pielāgojama. Interesants ir HTC risinājums, lai ietaupītu akumulatora enerģiju spēlīšu cienītājiem – Boost+ aplikācija ir spējīga samazināt izšķirtspēju dažām prasīgām spēlēm, attiecīgi tās patērē mazāk enerģijas. Tāpat arī šī aplikācija tiek izmantota viedtālruņa attīrīšanai no nevajadzīgiem failiem.

IMG_9622

HTC darbina Snapdragon 820 mikroshēmojums, kas ir atrodams virknē flagmaņu, kā piemēram, Samsung Galaxy S7, LG G5, Sony Xperia X Performance un citos. Jautājumi par veiktspēju un ātrdarbību ir lieki. Šeit viss ir augstākajā līmenī, līdzīgi, kā iepriekš minētajiem citu ražotāju flagmaņiem un daudzām citām Snapdragon 820 darbinātām ierīcēm. Arī operatīvās atmiņas apjoms ir vairāk kā pietiekams – 4 gigabaiti.

Iepriekšējos HTC flagmaņos iebūvētās kameras saņēma nopietnu kritiku. HTC 10 viedtālrunī šī komponente ir būtiski uzlabota, nodrošinot detalizētus attēlus ar samērā precīzu krāsu atainojumu. Līdzīgi kā iepriekšējos modeļos, HTC likuši uzsvaru nevis uz pikseļu daudzumu, bet gan to izmēru, kas ir viens no būtiskiem faktoriem attēla kvalitātē. Šoreiz HTC tas ir izdevies krietni labāk, kā iepriekšējās paaudzes ierīcēs. Jāatzīst gan, ka šai kamerai būs grūti sacensties, piemēram ar Samsug Galaxy S7 un kur nu vēl Huawei P9, tomēr priekš HTC šī kamera ir pēdējos gados labākā. Ar HTC 10 uzņemtie attēli:

HTC darbina Android 6.0 Marshmallow operētājsistēma, kura pārklāta ar jaunākās raudzes HTC Sense lietotāja interfeisu. Kā būtisks uzlabojums jāpiemin tas, ka šobrīd vairs no rūpnīcas netiek piedāvātas vairākas aplikācijas ar vienādu funkcionalitāti. Piemēram HTC atteikušies no sava tīmekļa pārlūka par labu Google Chrome, tiesa HTC tomēr pamanījušies saglabāt savu ziņojumu aplikāciju. Pie uzlabojumiem jāpiemin jau iepriekš aprakstītā Boost+ aplikācija, kas ļauj samazināt spēļu izšķirtspēju, ietaupot enerģiju, attīrīt ierīci no nevajadzīgiem failiem, kā arī veikt citas darbības.

Ja salīdzinām ar iepriekšējiem HTC flagmaņiem, tad HTC 10 ir jūtami uzlabots, tomēr salīdzinot ar citu ražotāju flagmaņiem kā vienīgais izteiktais HTC 10 pluss jāmin metāliskais korpuss. Tehnisko parametru, īpaši fotokameras ziņā par zemāku cenu atrodamas arī spējīgākas ierīces. Līdzīgi, kā rakstīju Sony Xperia X viedtālruņa apskatā, HTC 10 mērķauditorija varētu būt HTC fani. Šaubos vai šī ierīce uzstādīs pārdošanas rekordus.

Izsaki savu viedokli