Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Pasaules tehnoloģiju gigants Google atklājis, ka Izraēlas spiegu un hakeru apvienība NSO Group izveidojusi, iespējams, gudrāko un ļaundabīgāko vīrusu pasaulē. Vīruss ar nosaukumu Pegasus pagājušajā gadā tika atklāts Apple telefonos, bet tagad nonācis arī Android ierīcēs.

Pegasus pirmo reizi parādījās 2016. gadā, inficējot tūkstošiem Apple telefonu, tostarp dažus simtus Android viedierīču. Tobrīd NSO Group galvenais mērķis bija iegūt informāciju no Apple tālruņiem, taču pēdējās nedēļās sācies daudz nopietnāks uzbrukums arī Google piederošajai operētājsistēmai.

Mobilās drošības uzņēmuma Lookout viceprezidents Maiks Marejs pavēstīja, ka Pegasus kampaņa ir līdz šim visu laiku masveidīgākais un bīstamākais uzbrukums viedajām ierīcēm. 2016. gadā Lookout sadarbībā ar Google izveidoja labdabīgo vīrusu Chrysaor, kas pavisam nejauši atklāja asinskāro Pegasus iPhone tālruņiem.

Līdzīgi kā iPhone, arī Android telefonu vīruss spēj veikt dažādas advancētas funkcijas. Piemēram, tas var ievākt īsziņu tekstus, noklausīties balss zvanus, kā arī iegūt Twitter, Facebook, Skype, Whatsapp, Gmail un praktiski jebkura cita lietotāja konta datus. Vēl ļaunāk – tas var likt telefonam pašiznīcināties, izdzēšot operētājsistēmu.

 

Izmantotie resursi: https://www.forbes.com

Saistītās tēmas: androidappleiosvīruss

Izsaki savu viedokli