Aktuāls

post-image

Iespējams, ka jau tuvāko gadu laikā Eiropas Savienībā stāsies spēkā likums, kas noteiks, ka visiem mobilajiem telefoniem būs jāatbalsta viens konkrēts lādētāju standarts.

Aprēķini liecina, ka vienota lādēšanas standarta ieviešana samazinātu elektronikas atkritumu apmēru par vairāk nekā 50 tūkstošiem tonnu. Universālā lādētāja dizains tiks balstīts uz jau populāro microUSB savienojumu.

Pagājušajā nedēļā, balsojot par dažādiem ar radio tehnoloģijām saistītiem likumiem, tika apspriests priekšlikums arī par vienota lādēšanas standarta ieviešanu. Attieksme pret šādu jau aprunātu priekšlikumu bija visnotaļ pozitīva – 550 balsstiesīgie to atbalstīja, savukārt 12 noraidīja, bet 8 atturējās. Idejai gan vēl ir jāizstaigā attiecīgie varas gaiteņi, taču, ja Eiropas Padomē likuma pieņemšana notiks raiti, tad vienoto standartu varam sagaidīt jau 2017. gadā.

Ideja par vienotu elektronisko ierīču lādētāju aizsākās jau 2011. gadā, kad Eiropas Savienība sāka pieņemt ražotāju idejas par vienotā lādētāja iespējamo dizainu.

smartphones_rect

Saistītās tēmas: eiropainteresantilādētāju standarts

Izsaki savu viedokli