Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Es vēl atceros tos laikus, kad tikko parādoties fotokamerām mobilajos tālruņos, to attēlu kvalitāte bija tik vāja, ka gandrīz nācās minēt ko esam nofotogrāfējuši. Laikam ejot viedtālruņu fotokameras ir attīstījušās tik tālu, ka nu jau dodoties ceļojumā, kompaktkamera jeb ziepjutrauks var droši krāt putekļus plauktā.

DxOMark, kas testē un novērtē dažādas kameras un objektīvus, veido arī mobilo ierīču reitingu. Topa pirmo vietu ieņēmis pavisam nesen prezentētais Sony Xperia Z5 viedtālrunis. DxOMark norāda, ka viedtālrunim ir labākā autofokusa sistēma kādu vien viņi ir testējuši, ļoti labs baltā balanss, kā arī krāsu attēlojums un mazs trokšņu līmenis, uzņemot attēlus vāja apgaismojuma apstākļos. Pie kameras mīnusiem norādīts, ka ierīcei ne pārāk labi padodas uzņemt attēlus, kurās ir zilas debesis, tās tiekot pārsātinātas, tāpat arī HDR attēlos debesis brīžiem tiek pārgaismotas.

Runājot par video, DxOMark novērtējuši attēla stabilizāciju, kas esot krietni labāk par konkurentiem, labu autofokusa darbību, labu detalizāciju, kā arī precīzu baltā balansu un krāsu atainojumu. Pie mīnusiem norādīts, ka autofokuss vāja apgaismojuma apstākļos brīžiem ir nedaudz par lēnu, kā arī pa retam video noraustoties, izmantojot statīvu. Plašāka informācija par Sony Xperia Z5 kameras testu lasāma šeit.

Šobrīd DxOMark mobilo kameru top 10 ir sekojošs:

  1. Sony Xperia Z5
  2. Samsung S6 Edge
  3. Google Nexus 6P
  4. LG G4
  5. Samsung Galaxy Note
  6. Moto X Style
  7. Sony Xperia Z3+
  8. Apple iPhone 6Plus
  9. Apple iPhone 6
  10. Samsung Galaxy S5

Izsaki savu viedokli