Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Pasaulē vadošā dronu ražotāja ”DJI” dibinātājs Frenks Vangs Tao ielauzies ”Forbes” bagātāko cilvēku sarakstā, kuri saistīti ar tehnoloģijām. Tajā viņš ieņem 76. vietu ar 3,2 miljardu lieliem ienākumiem.

Pēc tam, kad pasaulē droni ieguva arvien lielāku popularitāti, izveidojās dažādi uzņēmumi, kuri sāka tos izstrādāt pa savam. Lielā mērā jāpateicas arī latviešu ”Kickstarter” projektam ”Airdog”, kas izveidoja pirmo autonomo dronu, ko iespējams aprīkot ar ”GoPro” kameru. Latviešu projekts diemžēl neizrādījās tik veiksmīgs, kā bija cerēts iepriekš.

Lai arī ”DJI” ir dibināts krietni pirms ”AirDog” jeb 2006. gadā, tomēr tieši pēdējo gadu laikā tas piedzīvojis vērienīgu uzplaiksnījumu, kas vainagojies ar pasaulē vadošā dronu ražotāja statusu. Tas ļāvis uzņēmuma vadītājam Vangam Tao kļūt par 76. turīgāko tehnoloģiju cilvēku pasaulē, kā arī par jaunāko miljaradieri visā Āzijā, kurš darbojas tehnoloģiju lauciņā.

36 gadus vecais Vangs savas dronu izstrādātāja gaitas sāka Honkongas Zinātņu un tenholoģiju universitātē, bet pēc tam pārcēlās uz Šeņdžeņu, kur sākās pirmā nopietnā lidaparātu ražošana. Šodien ”DJI” droni ir pasaulē vadošie un augstvērtīgākie lidaparāti savā nišā, kurus izmanto gan profesionāli filmu veidotāji, gan mediji, gan arī cilvēki, kuri ar to aizraujas hobija līmenī.

Izmantotie resursi: http://mashable.com

Saistītās tēmas: djiDroni

Izsaki savu viedokli