Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Droši vien šis apskats jāsāk ar nelielu atkāpi, kā vispār Coolpad ierīce līdz manīm nonāca. Jau labu laiku Coolpad pārstāvji piedāvāja testēt viedtālruņus. Tā, kā man pirmais iespaids par Coolpad nebija tas labākais, spītīgi visu laiku atteicos. Pirms pāris mēnešiem man parādījās vajadzība pēc power bank jeb ārējā akumulatora. Lētākais un ietilpīgākais gadžets ko varēju dabūt uz sitiena bija tieši Coolpad ražotais Big Boy, kas izrādījās pat ļoti labi nostrādāts un visnotaļ kvalitatīvs produkts. Tieši tas spēja mani pārliecināt, paņemt testēšanai vismaz vienu Coolpad viedtālruni un, nākamajam kompānijas piedāvājumam neatteicu, tiekot pie Coolpad Torino S viedtālruņa testēšanas.

IMG_9631

Coolpad Torino S ir aprīkots ar 4.7 collu displeju, kurš pārklāts ar izliektu aizsargstiklu, tā kā tas nekur nav ziņots, pieņemu, ka šis nav Gorilla Glass stikls. Viedtālruņa aizmugure ir veidota no softtouch plastmasas, ko Coolpad pārstāvji nodēvēja par baby skin. Uz tausti šis pārklājums ir krietni patīkamāks par ierasto soft-touch plastmasu un šķiet, ka arī nedaudz mazāk pievelk pirkstu nospiedumus. Prezentācijā tika ziņots, ka no aizmugurējā vāciņa esot ļoti viegli notīrīt lūpu krāsas un skropstu tušas pleķus, to gan pats nepārbaudīju. Komplektā ar Torino S ir iekļauts silikona maciņš, kā arī, protams, austiņas un lādētājs.
IMG_9633

Viedtālruņa kreisajā sānā novietota SIM karšu ligzda ( ierīce atbalsta divas SIM kartes), augšpusē audio pieslēgvieta, kā arī infrasarkanais raidītājs, labajā sānā skaļuma regulēšanas un ieslēgšanas taustiņi, savukārt aizmugurē – fotokamera un pirkstu nospiedumu lasītājs. Ierīces uzbūve šķiet laba, nav nekādu krakšķošu detaļu, grabošu taustiņu kā citiem lētā gala ķīniešiem. Viedtālrunis atbalsta microSD atmiņas kartes, tiesa tā jāievieto otrās SIM kartes vietā.

IMG_9634

Liela daļa Android ierīču ražotāju ļauj saglabāt maksimums piecus pirkstu nospiedumus, savukārt Coolpad savā programmatūrā iekļāvuši 10 pirkstu atbalstu. Turklāt, katram no pirkstu nospiedumiem iespējams piešķirt savu darbību – atvērt kādu aplikāciju, vienkārši atbloķēt tālruni, uzņemt foto un citas. Jāteic, ka priekš šādas klases telefona, pirkstu nospiedumu lasītājs darbojas pat ļoti labi un raiti. Ražotājs sola, ka reaģēšanas laiks ir 0.5 sekundes. Praksē šis pirkstu nospiedumu lasītājs spēj tālruni atbloķēt tikai pavisam nedaudz lēnāk kā iPhone 6S Touch ID.

IMG_9632

Coolpad Torino S tehniskie parametri:

  • Qualcomm Snapdragon 410 mikroshēmojums
  • 2 gigabaitu operatīvā, 16 gigabaitu iebūvētā atmiņa
  • MicroSD atmiņas karšu atbalsts
  • 4.7 collu 720 x 1280 pikseļu izšķirtspējas displejs
  • Aizmugurē novietota 8, priekšpusē 5 megapikseļu kamera
  • Android 5.1 operētājsistēma, tiek solīts jauninājums uz 6.0
  • Pirkstu nospiedumu lasītājs, infrasarkanais raidītājs
  • 1800 miliampērstundu lietotāja nenomaināms akumulators
  • Izmēri – 139 x 67,8 x 7,9 mm
  • Svars – 119 grami

Coolpad Torino S ir 4.7 collu 720 x 1280 pikseļu izšķirtspējas IPS displejs. Tā nodrošinātais attēls ir labs, tiesa aizmugurgaismojums varētu būt spēcīgāks – brīžiem tiešā saules gaismā ir pagrūti saskatīt displejā attēloto.

IMG_9635

Ar 1800 miliampērstundu akumulatoru ir pietiekami, lai ierīce ar vienu uzlādes reizi spētu darboties pilnu darba dienu, pie noteikuma, ja netiks daudz spēlētas spēles. Tad var nākties viedtālruni uzlādēt arī biežāk kā reizi dienā.

IMG_9636

Android 5.1 operētājsistēmu darbina 64 bitu Qualcomm Snapdragon 410 mikroshēmojums apvienojumā ar divu gigabaitu operatīvo atmiņu. Loģiski, ka flagmaņa cienīgu ātrdarbību nesagaidīt, ko arī apstiprina sintētiskie veiktspējas testi, tomēr nav arī tā, ka Coolpad Torino S būtu ļoti lēns. Kopumā ierīce darbojas diezgan žiperīgi, brīžiem gan tai sanāk ilgāk aizdomāties.

Līdzīgi kā Huawei ierīcēs, arī Coolpad lietotāja interfeisam nav atsevišķa aplikāciju režģa, viss tiek izkārtots pa vairākiem mājas ekrāniem. Vizuāli manāms, ka Coolpad centušies pieturēties pie oriģinālā Android izskata, pievienojot dažas savas versijas par tēmu. Tā kā viedtālrunim ir infrasarkanais raidītājs, tad jau no rūpnīcas ir pievienot aplikācija, kas ļaus to izmantot kā universālu pulti. Tāpat arī ir izdalīta aplikācija pirkstu nospiedumu menedžēšanai. Ja neiet pie sirds oriģinālais Coolpad interfeisa izskats, to iespējams pielāgot ar lejupielādējamiem motīviem.

Ar Torino S kameru ir interesanti. Labā apgaismojumā lielākoties iegūsim diezgan labas (priekš šādas klases ierīces) kvalitātes attēlus, brīžiem trūkst detalizācijas, kā arī krāsu atainojumu prasītos precīzāku. Vājā apgaismojumā labāk pat necensties uzņemt foto, jo viss ko iegūsim, būs kaudzīte nelietojamu pikseļu, pat izmantojot kameras aplikācijā iebūvēto nakts režīmu. Starp citu, šim viedtālrunim diezgan labi padodas makro jeb tuvplānu uzņemšana, protams, jābūt ļoti labam apgaismojumam. Kamerai pieejams arī manuālais režīms. Visi zemāk redzamie attēli uzņemti automātiskajā režīmā, pēdējais – nakts režīmā.

Ar Coolpad Torino S uzņemtie attēli:

Coolpad Torino S cena Latvijas interneta veikalos sākas no nedaudz zem 160 eiro, kas ņemot vērā ierīces parametrus un komplektāciju (pirkstu nospiedumu lasītājs, insfrasarkanais raidītājs) ir pat diezgan adekvāta. Savā cenu klasē šīs ir konkurētspējīgs produkts.

Izsaki savu viedokli