Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Lai paveiktu vairāk, ir jāstrādā nevis vairāk, bet efektīvāk – plānojot laiku, rūpīgi izvērtējot prioritātes, kā arī izvēloties īstos “gadžetus”, kuru piedāvājums tirgū ir ļoti plašs, tāpēc mobilo sakaru operatora BITE tehnoloģiju eksperti apkopojuši informāciju par dažām biznesam īpaši noderīgām ierīcēm.

Attīstoties tehnoloģijām, biznesa vide mainās – uzņēmēji kļūst mobilāki un viņu ikdienā parādās aizvien jaunas ierīces, kas ļauj būtiski uzlabot darba produktivitāti, atvieglot darba ikdienu. Tāpēc BITES tehnoloģiju eksperti ir apkopojuši informāciju par ierīcēm, kas ļauj efektivizēt mūsdienu mazo un vidējo uzņēmumu darba ikdienu.

Mini 3D printeris efektīvākām produktu prezentācijām un prototipēšanai

New Matter MOD-t Desktop 3D Printer” ir piemērots risinājums tiem, kas vēlas vizualizēt savu ideju ātri un vienkārši, turklāt par saprātīgu cenu. Salīdzinoši nelielais printeris, kas aprīkots ar iebūvētu bezvadu uztvērēju, spēj radīt produkta vai koncepta prototipu nieka 20 minūšu laikā. Kā jau lielākajai daļai moderno iekārtu, arī šai var pieslēgties kā caur datoru, tā arī planšeti un viedtālruni.

p

Bezvadu skeneris, kas darbojas jebkurā laikā un vietā

Tā dēvētā “zaļā” jeb digitālā dokumentu aprite birojos mūsdienās vairs nav tikai “modes pīkstiens” – tai ir arī vairāki praktiski aspekti. Pirmkārt, šādi var ietaupīt laiku. Proti, tirgus izpētes kompānija IDC noskaidrojusi, ka cilvēks ikdienā līdz pat 30% darba laika velta informācijas meklēšanai. Ja dokumenti tiek skanēti un uzglabāti sistemātiski, atliek vien atvērt īsto failu, nospiest datora tastatūrā taustiņu kombināciju “Ctrl+F” un ievadīt atslēgas vārdus. Otrkārt, elektroniski jeb mākonī uzglabātiem datiem var piekļūt no jebkuras vietas pasaulē. Treškārt, digitālu dokumentu uzglabāšanai birojā nepieciešams mazāk vietas, kā arī šie dokumenti ir lielākā drošībā, jo konfidenciāla informācija nemētājas, kur pagadās. Ceturtkārt, šādi tiek taupīti līdzekļi – ASV Vides aizsardzības aģentūra aprēķinājusi, ka ik gadu uzņēmumu drukas izdevumi veido ap 70 eiro uz vienu cilvēku.

Digitālas dokumentu aprites nodrošināšanai lieti noder bezvadu skeneris, piemēram, “NeatConnect” – tas ir kompakts, ērti transportējams, turklāt tam pieejama mobilā un darbvirsmas aplikācija, kas atvieglo informācijas uzturēšanu, šķirošanu, meklēšanu utt. Šī ierīce ļauj ieskanēt līdz pat 24 lapām minūtē.

n

Mobilie bezvadu interneta maršrutētāji ļauj strādāt droši jebkur

Mobilā datu pārraide attīstās aizvien straujāk – sagaidāms, ka 5G tehnoloģija ļaus sasniegt datu pārraidi līdz pat 1Gbit/s, ko pašlaik nevar nodrošināt pat optiskais internets. “Kamēr esam ceļā uz 5G, Rīgā astoņās vietās jau ir pieejams BITES jaudīgais 4.5G internets, kas nodrošina ātrumu līdz pat vairākiem simtiem megabitu sekundē. Šo risinājumu novērtēs uzņēmumi, kuru birojos nav pieejams optiskais internets,” skaidroja BITE Biznesa nodaļas vadītājs Arnis Pūciņš.

Pašlaik tirgū ir pieejami divi maršrutētāji jeb rūteri, kas atbalsta 4.5G tīkla standartu. Maziem un vidējiem uzņēmumiem piemērotāks ir stacionārais rūteris “Huawei” B618, kas var nodrošināt lejupielādes ātrumu līdz 600 Mbit/s un augšupielādes ātrumu līdz 50 Mbit/s.

Ja ir vēlme vai nepieciešamība strādāt ārpus biroja, optimāls risinājums ir mobilais rūteris “Netgear NightHawk M1”, kas var nodrošināt lejupielādes ātrumu līdz pat 1 Gbit/s. Šī ierīce ļauj izveidot tā dēvētos “hotspot” tīklus kafejnīcās, parkā uz soliņa, pludmalē vai jebkur citur. Tās baterijas dzīves ilgums ir līdz pat 24 stundām un tai var pieslēgt līdz pat 20 ierīcēm. Ierīce iegādājama tiešsaistē.

“Jāpiebilst, ka paša veidots un aizsargāts bezvadu tīkls ir drošāka alternatīva nekā atvērtie bezmaksas tīkli, it sevišķi, ja jāstrādā ar maksājumiem vai citiem sensitīviem datiem,” norāda Pūciņš.

s

Efektīvs risinājums steidzīgajiem

Biznesa vidē zelta vērtē ir katra minūte, tāpēc darba jautājumu risināšanai, piemēram, atbildēšanai uz zvaniem, īsziņām un e-pastiem, informācijas meklēšanai u.tml., nereti tiek izmantots arī ceļā, tostarp vadot automašīnu, kas nav droši. “Blue Ant” piedāvā ierīci, kas nodrošina 100% brīvroku režīmu automašīnā, tā uzlabojot gan autovadītāja, viņa pasažieru un citu satiksmes dalībnieku drošību, gan arī viņa darba produktivitāti. Šī ierīce ļauj veikt zvanus, atbildēt uz tiem, kā arī nolasa priekšā saņemtās īsziņas vai ceļa norādes atbilstoši GPS.

Palīgs vizītkaršu organizēšanai

Neticami, bet fakts – vizītkartes ir neatņemama biznesa komunikācijas daļa arī elektroniskās komunikācijas laikmetā. Lai nepazaudētu kontaktus, kas iegūti konferencēs u.c. tīklošanas pasākumos, kā arī nepieciešamo vizītkarti lielajā vizītkaršu “jūrā” varētu atrast ātri, ir vērts izmēģināt mobilo aplikāciju „Camcard”. Tā noskenē un uzreiz saglabā klienta, sadarbības partnera utt. kontaktus un ļauj ērti ar tiem dalīties. Ir pieejama arī šīs lietotnes darbvirsmas versija, turklāt ieskanētos datus var eksportēt “Excel” tabulā. Tiesa, ja aplikācijas izmēģinājuma versija ir bez maksas, patstāvīgai lietošanai to var iegūt par nelielu samaksu.

“Uzņēmējiem noderīgu tehnoloģisko risinājumu skaits mūsdienās ir teju bezgalīgs, turklāt lielākā daļa ierīču un mobilo lietotņu ir tiešām noderīgas, tāpēc nevajag baidīties tās izmēģināt. Viens no galvenajiem kritērijiem, ko ir vērts ņemt vērā, izvērtējot konkrētā “gadžeta” lietderību, ir tā funkcionalitāte. Ja efekts ir jūtams – darba produktivitāte, pateicoties ierīcei, paaugstinās, stresa līmenis samazinās u.tml., tad investīcija ir tā vērta,” uzsvēra BITES pārstāvis.

Izsaki savu viedokli