Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Viedtālrunis jau sen vairs nav tikai saziņas līdzeklis, tas ir palīgs teju ikvienā mūsu dzīves situācijā – plānojot ikdienas gaitas, nodarbojoties ar sportiskām aktivitātēm un pat ceļojot. Lietotņu konsultante no Latvijas Mobilā Telefona Elīna Lidere iesaka mobilās lietotnes, kas lieti noderēs, baudot atvaļinājumu vai brīvo laiku ārpus darba. 

Health Point

Vasarā mēdzam krietni biežāk laiku pavadīt ārpus mājas, dodoties pārgājienos, ogojot vai sauļojoties. Diemžēl ne vienmēr šīs nodarbes sagādā tikai prieku un nereti nākas piedzīvot situācijas, kad steidzami nepieciešama ārsta palīdzība. Health Point lietotne palīdzēs brīžos, kad cilvēka dzīvība vai veselība ir briesmās. Zvanot Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienestam, dispečeram tiek nosūtītas arī zvanītāja GPS koordinātes, ļaujot ērti noteikt viņa atrašanās vietu. Tādejādi cietušais ātrāk saņems nepieciešamo medicīnisko palīdzību, jo informācija par precīzu cietušā atrašanās vietu palīdzēs ātrāk mediķiem atrast cietušo, norāda Elīna Lidere.

Latvia.Travel

Ja atvaļinājuma laikā plānots apceļot Latviju, Elīna Lidere iesaka viedtālrunī lejuplādēt Latvia.Travel lietotni, kas būs brīnišķīgs palīgs, izvēloties vietas, kuras doties apskatīt. Šajā lietotnē apkopoti vairāk nekā 500 tūrisma objekti visā Latvijā, kā arī tajā pieejams tuvējo naktsmītņu saraksts – viesnīcas, viesu nami un lauku mājās. Savukārt, ja gadījies nomaldīties vai nepieciešama plašāka informācija par vietām, ko iecerēts apskatīt, lietotnē norādīti arī  tuvākie tūrisma informācijas centri un Latvijas karte. Viena no lietotnes vērtīgākajām funkcijām ir aktuālo pasākumu saraksts Latvijas pilsētās un novados, kas ļaus ātri noskaidrot, kādi izklaides, sporta vai citi pasākumi norisinās tuvējā apkārtnē.

Yr.no

Lai ērtāk varētu plānot došanos pie dabas krūts, lieti noderēs lietotne Yr.no,, kas sniedz detalizētu laika prognozi ik pa stundai. Ņemot vērā, ka laikapstākļi Latvijas vasarā ir grūti prognozējami, lietotne palīdzēs gan pieņemt lēmumu, kādu apģērbu izvēlēties, gan to, vai līdzi jāņem lietussargs vai gluži pretēji – saules aizsargkrēms. Lietotnē pieejama detalizēta informācija par gaisa temperatūru, vēja stiprumu, gaisa mitrumu, UV starojuma līmeni, saullēkta un saulrieta precīzu laiku romantikas cienītājiem vai dabas vērotājiem. Lietotne sniedz precīzu informāciju par laikapstākļiem vairāk nekā 9 miljonos vietu visā pasaulē, ko īpaši novērtēs ceļotāji, plānojot, piemēram, tūrismu objektu apskati.

Flickr

Skaists laiks un skaisti cilvēki pavisam noteikti nāk komplektā ar skaistiem foto. XXX atgādina, ka šobrīd viedtālruņu foto kameru kvalitāte viennozīmīgi neatpaliek no profesionālajām fotokamerām. Turklāt, pateicoties foto apstrādes lietotnēm, ar viedtālruni uzņemtās fotogrāfijām var piešķirt vēl izteiksmīgāku krāsu vai kontrastu. Flickr lietotnes priekšrocība ir saprotami uzstādījumi, izcilas kvalitātes foto filtri un sejas piepūderēšanas funkcija. Lai izmantotu lietotni, tev jāizveido savs konts – tajā varēsi glabāt foto un video līdz pat 1TB apjomam. Izveidotajā kontā varēsi arī aplūkot savus uzņemtos video un foto, ļaujot labākos uzņēmumus ērti rediģēt un ar tiem dalīties sociālajos tīklos.

SOLARIZE: SUN TANNING TIMER

Lai atvaļinājuma laikā, gozējoties pludmalē, tiktu pie zeltaina iedeguma, nevis ādas apdegumiem, viedtālrunī vieta būtu jāatvēl Solarize: Sun tanning timer lietotnei. Ievadot lietotnē savu ādas toņa tipu, kā arī SPF līmeni sauļošanās krēmā, kuru izmanto, tiks aprēķināts atbilstošs sauļošanās ilgums. Brīžos, kad vēlēsies atvēsināties un izbaudīt peldi, lietotni var pauzēt, nezaudējot sauļošanās laiku.

Tunein

Laiskošanās pludmalē, pikniks brīvā dabā vai vienkārši izbrauciens ar automašīnu – šie ir tikai daži no vasaras mirkļiem, kuri nav iedomājami bez mūzikas. Ja vien neizmanto tiešsaistes mūzikas straumēšanas vietnes un neesi izveidojis konkrētu mūzikas atskaņošanas sarakstu savā viedtālrunī, lietotne Tunein tev lieti noderēs. Tā sniedz iespēju klausīties pasaules TOP raidstacijas viedtālrunī, lai ik dienu tevi pavadītu pasaulē populārākā mūzika. Turklāt ar šīs lietotnes starpniecību vasaras ballītēs vairs nebūs nepieciešams nepārtraukti meklēt nākamo skaņdarbu atskaņošanai un tu varēsi veltīt vairāk laika jautrākām nodarbēm kopā ar saviem draugiem.

Izsaki savu viedokli