Aktuāls

”Apple TV” neatbalsta ”Dolby Atmos” un 4K saturu nevarēs lejupielādēt

Biroja tehnika

Vai motociklista tiesības ir katra vīra goda lieta? – Instruktora pieredzes stāsts par jauno motobraucēju paaudzi

Auto, Moto

”LG” izstrādā ne tikai lieliskus OLED televizorus, bet arī OLED lampas

Aksesuāri

”iPhone X” akumulators darbosies par divām stundām ilgāk kā ”iPhone 7 Plus”

Tālruņi, mobilās ierīces

Ar viedtālruni rokā jau no bērna kājas: ieteikumi vecākiem par pusaudžu aizraušanos ar viedierīcēm

Tālruņi, mobilās ierīces

LMT izstrādā militāro platformu “Viedsargs” Latvijas aizsardzībai

Sakaru pakalpojumi

Spēles (82%) un sociālais portāls Draugiem.lv (67%) ir galvenās lietotnes (aplikācijas), ko vecāku skatījumā ikdienā lieto viņu 7 – 12 gadus vecie bērni, tā liecina “Cisco” iedzīvotāju aptauja, kas veikta sadarbībā ar “Snapshots”. Pēc pieaugušo domām, citas mobilās lietotnes bērni izmanto retāk – 28% vecāku nosauc ziņapmaiņas rīku WhatsApp un telesakaru lietojumprogrammu Skype, 24% e-pasta servisus, bet 15% – sociālo tīklu Instagram u.c.

17% vecāku, kuru bērni lieto internetu, norāda, ka nekontrolē, ko viņu bērni dara interneta vidē, atstājot mobilo lietotņu izvēli savu bērnu ziņā. Visbiežāk (25%) šāda nostāja raksturīga sievietēm.

ipad_2344343b

Vairumam vecāku (60%), kas sakās sekojam līdzi tam, ko viņu bērni dara internetā, kontrole aprobežojas vien ar zināšanām par to, kādas vietnes viņu bērni apmeklē. 25% vecāku seko savu bērnu aktivitātēm sociālajos tīklos, bet 24% ļauj izmantot tikai savās viedierīcēs instalētās programmas. Visretāk (11%) tiek izmantoti interneta satura filtri. Nedaudz biežāk (12%) vecāki pārbauda, kādus atslēgvārdus viņu bērni ievada interneta meklētājā.

“Veicot aptauju sadarbībā ar “Snapshots”, pārliecinājāmies, ka internets un mobilās iekārtas ir mūsu un mūsu bērnu ikdiena – internetu ikdienā lieto 97% bērni vecumā no 7 – 12 gadiem. Tas nozīmē, ka mums (vecākiem, audzinātājiem, tehnoloģiju uzņēmumiem) ir jāstāsta bērniem par iespējamiem riskiem, izmantojot mobilās lietotnes un internetu kopumā,” uzsver “Cisco” vadītāis Baltijas valstīs Eduards Tutarašvili.

Lai akcentētu sākumskolas bērnu drošības nozīmi, izmantojot mobilās lietotnes, Valsts izglītības satura centra rīkotās “Drošības nedēļas” ietvaros tehnoloģiju uzņēmums “Cisco” vadīs informatīvas stundas 4. klašu skolēniem Rīgas Angļu ģimnāzijā un Rīgas Teikas vidusskolā. Tehnoloģiju blogeris un mājas lapas Kursors.lv izveidotājs Kristaps Skutelis dalīsies pieredzē, kā droši lietot internetu, runās par bērnu vidū populārāko aplikāciju draudiem un ar piemēriem izspēlēs situācijas, kādas bērni var piedzīvot, izmantojot mobilās lietotnes.

“Snapshots” aptauja veikta no šī gada 22.septembra līdz 25.septembrim, kopumā aptaujājot 304 respondentus, kuri ir vecāki 7 – 12 gadus veciem bērniem.

Izsaki savu viedokli