Aktuāls

Nominēts Latvijā visstraujāk augošais tehnoloģiju uzņēmums

IT sasniegumi, bizness

”iOS” lietotāji ar ”Gmail” aplikāciju drīzumā varēs lasīt arī citu servisu epastus

Mobilās aplikācijas

Kontakta parkošanās un pārpildīti auto – braukšanas kultūra citviet pasaulē

Auto, Moto

Jaunais ”Audi A7 Sportback” – sportisks luksusa klases modelis

Auto, Moto

Tagad arī Latvijā pirkumus no ”App Store”, ”Apple Music”, ”iTunes” un ”iBooks” varēs apmaksāt ar “Tele2” rēķinu

Internets

LG un ”Qualcomm” sadarbosies, lai izstrādātu nākamās paaudzes savienojumu risinājumus automašīnām

Auto aprīkojums
post-image

Irānas iPhone un iPad lietotājus piemeklējusi pamatīga problēma. Proti, Apple, no sava AppStore veikala sākusi dzēst valsts izstrādātāju radītās lietotnes. Kā ziņo Irānas tehnoloģiju portāls http://techrasa.com/, Apple no sava virtuālā veikala esot likvidējusi lietotni ar nosaukumu Digikala, kas ir Irānas lielākais elektronisko sakaru serviss ar vairāk nekā miljons aplikācijas lietotājiem.

Apple pērnā gada septembrī radīja speciālu AppStore versiju irāniešiem, ietverot tajā daudz dažādus ierobežojumus. Viens no tiem neļauj šīs valsts iedzīvotājiem izstrādāt aplikācijas publiskai lejupielādei  visā pasaulē. Tomēr izstrādātāji atrada veidu, kā šo noteikumu pārkāpt un reģistrēja savas lietotnes, atrodoties ārpus valsts, lai tās būtu pieejamas Apple veikalā.

Irānā tiek izmantota Shaparak maksājumu sistēma, kas ir izolēta no visas pārējās ārpasaules un teorētiski neapiet Apple noteikumu un nosacījumu sistēmu. Jāpiebilst, ka vairākām Irānas bankām pieder lietotnes AppStore veikalā.

Irānā dzīvo apmēram 80 miljoni iedzīvotāju, un reģistrēto viedtālruņu skaits šajā valstī sasniedz 40 miljonus, no kuriem seši miljoni ir iPhone ierīces. Pēc pieejamās informācijas – katru mēnesi apmēram 100 tūkstoši tālruņu tiek ievesti valstī nelegāli. Teorētiski, ja Apple Irānā legalizētu virtuālo veikalu, tas ietekmīgajam uzņēmumam varētu būt izdevīgs solis, ņemot vērā milzīgo tālruņu daudzumu un iespējamo pieprasījumu pēc lietotnēm un dažādiem to aksesuāriem.

 

Resursi: http://techcrunch.com

Saistītās tēmas: aizliegumsAppStoreirānalietotnes

Izsaki savu viedokli