Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Ievads

Šovakar Kalifornijā, ”Apple” galvenajā mājvietā, tika prezentēti jaunie uzņēmuma viedtālruņi. Pasākumu ievadīja ”Apple” vadītājs Tims Kuks, kurš veltīja atzinīgus vārdus kompānijas dibinātājam Stīvam Džobsam. Jāatgādina, ka tieši viņa vārdā nosaukta jaunā un iespaidīgā ”Apple” konferenču un pasākumu zāle, kurā risinājās šī vakara pasākums.

Turpinot savu uzrunu, Kuks izteica līdzjūtību ASV lielo viesuļvētru ”Irma” un ”Hārvijs” bojāgājušajiem un cietušajiem. Nākamā lieta, kam pievērsās Kuks, bija jaunās un iespaidīgās ”Apple” mājvietas raksturojumam. Kuks nodeva stafeti Andželai Erhendai, kura pastāstīja par ”Apple” jaunajiem un iespaidīgajiem veikaliem visā pasaulē.


Apple Watch

Uz skatuves atgriezās Kuks, kurš ar lepnumu prezentēja.. jaunās paaudzes ”Apple Watch” viedpulksteni, kas, kā izrādās, kļuvis par populārāko un pirktāko rokas pulksteni visā pasaulē. Nedaudz vēlāk Kuku uz skatuves nomainīja Džefs Viljamss, kurš savukārt pastāstīja par jaunajām ierīces funkcijām.

Trešās paaudzes pulkstenis ir saņēmis uzlabojumus galvenokārt fitnesa aplikāciju un sporta aktivitāšu noteikšanas sakarā, tomēr ir vēl viens liels atjauninājums. Proti, ”Apple” pulkstenī pirmo reizi būs iespējams ievietot SIM karti, turklāt tam būs savienojums ar ”Apple Music” un ”AirPods” austiņām. Ar pulksteni, protams, varēs arī zvanīt.

Pulkstenī varēs sarunāties arī ar virtuālo asistentu ”Siri” un to būs iespējams iepriekšpasūtīt, sākot no 19. septembra. ”Apple Watch” ir saņēmis divus jaunās paaudzes modeļus, no kuriem dārgākais maksās aptuveni 400 eiro un vienīgais arī saņems SIM kartes atbalstu.

Apple TV 4K

Kuks pievērsās nākamai ierīcei – ”Apple TV” piektās paaudzes televīzijas iekārtai. Jaunās ierīces nosaukums ir ”Apple TV 4K” un tai ir uzlabotas krāsas, jauda, kvalitāte un visādi citādi tā ir spēcīgāka ierīce par iepriekšējās paaudzes TV staciju.

Galvenais ”Apple TV” uzlabojums, protams, ir iespēja skatīties 4K kvalitātes filmas. Tāpat tajā būs iestrādāta jauna aplikācija, kura piedāvās arī sporta pārraižu tiešraides. Arī TV iekārtu varēs iegūt, sākot no 15. septembra un tai būs trīs dažādu atmiņu versijas.

iPhone 8 un iPhone 8 Plus

Uz skatuves atkal atgriezās Kuks un ķērās vērsim pie ragiem. ”Apple” vadītājs veltīja miegainu ievadu, pastāstot par ”iPhone” vēsturi, taču pēc neilga brīža beidzot prezentēja divus jaunus ”iPhone” viedtālruņus – ”iPhone 8” un ”iPhone 8 Plus”. Jaudīgākais ”Plus” modelis, atšķirībā no standarta ”iPhone 8”, ieguvis duālo kameru. Godīgi sakot, abas ierīces izskatās pēc ”iPhone 7” un ”iPhone 6” apvienojuma.

Prezentācija tika lepni paziņots, ka jaunajiem ”iPhone” viedtālruņiem būs labākā video kamera starp visiem pasaules telefoniem. Tāpat ierīču kameras būs aprīkotas ar vēl līdz galam nesaprastu ”Portair Lighting” funkciju, kas eleganti izgaismos portretus. Tāpat atsevišķa sadaļa tika veltīta iespaidīgai papildinātās realitātes tehnoloģijai.

”iPhone 8” un ”iPhone 8 Plus” ir aprīkoti ar bezvadu uzlādes tehnoloģiju, kādu ”Apple” ierīces vēl līdz šim nekad nebija saņēmušas (neskaitot viedpulksteņus). Jāpiebilst, ka telefons gan būs jānovieto uz paliktņa un uzlāde nenotiks bez papildus ierīcēm, kā par to tika spekulēts iepriekš. Abiem viedtālruņiem būs 64 GB un 256 GB versijas. Tie būs pieejami 22. septembrī, bet ”iOS 11” savukārt nāks klajā 15. septembrī

iPhone X

Ilgi gaidītais moments beidzot bija pienācis. Tims Kuks prezentēja ”iPhone X” viedtālruni, kas ieguvis iepriekš prognozēto dizainu. Tālruņa ekrāns klāj praktiski visu ierīces priekšējo paneli un tam ir iespaidīgs 5,8 collu OLED Super Retina ekrāns.

Telefonam nav mājas pogas un to var ”pamodināt”, pieskaroties ekrānam un novelkot pirkstu pāri bloķēšanas ekrānam. Ierīcei nav pirkstu nospiedumu sensora, bet ir ”FaceID” sejas nolasīšanas iekārta. Atspēkojot ”TouchID” neesamību telefonā, tika paziņots, ka ”FaceID” ir krietni drošāks risinājums un tikai viens cilvēks no miljona varētu piekļūt tālrunim ar šīs funkcijas palīdzību.

Vēl viena interesanta opcija – ”Animoji”, kas ir ”Emoji” emocijzīmju advancētā versija.

Sīkāka informācija par viedtālruni un pārējām jaunajām ”Apple” tehnoloģijām sekos rīt.

Saistītās tēmas: appleiphoneiphone x

Izsaki savu viedokli