Aktuāls

”LG V30” nesaņems divus ekrānus, tomēr ierīces dizains būs lielisks

Tālruņi, mobilās ierīces

”iOS 11” atnesīs jaunu iespēju, kā bloķēt ”Touch ID” un veikt ārkārtas zvanus

Tālruņi, mobilās ierīces

Daži ”Snapchat” īpašnieki tomēr pārdevuši savas akcijas

IT sasniegumi, bizness

Auto pieredzējušiem ceļotājiem – ”Volkswagen California XXL” ar virtuvi un vannasistabu

Auto, Moto

”Asus” laiž klajā veselus piecus jaunus ”ZenFone” ar duālajām kamerām

Tālruņi, mobilās ierīces
post-image

”iOS” un ”Android” aplikāciju izstrādātājs Džonijs Lins uzgāja kādu nelāgu aplikāciju ”Apple AppStore” virtuālajā veikalā. Kā izrādās, tās ienākumi esot nepilni 80 tūkstoši eiro mēnesī, kas iegūti, apkrāpjot cilvēkus. Lins detalizēti pastāstīja par šo atgadījumu, lai cilvēki turpmāk būtu daudz uzmanīgāki.

Aplikācija šobrīd vairs neatrodas ”AppStore”.

”Pirms kāda laika ieskatījos TOP 10 augošāko produktivitātes aplikāciju sarakstā. Pirmajās vietās atradās labi zināmas programmas kā ”Evernote”, ”Dropbox” un ”Microsoft” ofisa aplikācijas, taču 10. vietā atradās programma ar nosaukumu ”Mobile protection :Clean & SecurityVPN”. Biju pārsteigts, pirmkārt, jau tādēļ, ka šis nosaukums gramatiski ir nepareizs, kols atrodas ne tur, kur vajadzētu būt un, otrkārt, iepriekš nekad par tādu izstrādātāju nebiju dzirdējis.”

”Pārbaudīju šī izstrādātāja ienākumus un ieraudzīju, ko šokējošu – 80 tūkstoši zaļie mēnesī?? Tas nav iespējams! Šai brīdī es reāli sāku uztraukties. Izstrādātāja vārds bija ”Ngan Vo Thi Thuy”. Viņš nestrādāja nevienā uzņēmumā un bija skaidrs, ka darbojas viens pats. Cilvēks, kurš nestrādā nevienā uzņēmumā vēlas izmantot VPN serverus, lai piekļūtu manai interneta informācijai. Tas bija tikai viens no iemesliem, kādēļ sāku pētīt dziļāk.”

”Nākamā lieta – aplikācijas dīvainais un nesakarīgais apraksts.”

”Un viltus reitingu atzīmes.”

”Apskatot datumus, kad tie publicēti, mēģināju saprast, cik ilgi šī aplikācija turējusies topa augšgalā un noskaidroju, ka starp 20 populārākajām aplikācijām tā nostāvēja divus mēnešus! Nolēmu aplikāciju lejupielādēt un pārbaudīt, kā cilvēki tiek apkrāpti.”

”Pirmā izvēle, ko aplikācija piedāvāja: Aplikācijai nepieciešama piekļuve jūsu kontaktiem. Nē, paldies. Vienīgā opcija bija piespiest pogu ”apstiprināt”, taču sistēmas lūgumam ļaut pieeju nepiekritu.”

”Pēc tam bez pārsteigumiem aplikācija parādīja, ka mans tālrunis ir inficēts. Veicu tās piedāvāto ”ierīces analīzi”, neilgu brīdi pagaidīju un tad izlēca šāds logs.”

”Nospiedu pogu ”FREE TRIAL” un tobrīd sekoja kulminācija.”

”Šai brīdī man pietika spert vienu soli, lai kāda zagļa rokās nonāktu mana nauda. Respektīvi, 400 dolāri ieripotu zagļa kontā ik mēnesi. Biju pietiekami apķērīgs, lai šādu kļūdu nepieļautu, bet ko darīt citiem cilvēkiem? Šai gadījumā nepieciešami vien 200 upuri, lai saģenerētu 80 tūksotšu peļņu mēnesī jeb teju miljonu gadā!”

Laicīgi reaģējot un ziņojot par krāpniecību, aplikācija ātri vien tiks likvidēta. ”Apple” ierīcēm nav nepieciešami atsevišķi antivīrusi, lai tiktu galā ar vienkāršiem vīrusiem. ”iOS” ir padarīta par advancētu operētājsistēmu, kas par tiem cīnās pati.

”Android” gadījumā ir citādāk, tomēr cilvēkiem jebkurā gadījumā ir jābūt uzmanīgiem un jāpadomā savi lēmumi.

Izmantotie resursi: https://medium.com

Saistītās tēmas: androidaplikācijasioskrāpniecība

Izsaki savu viedokli