Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Šakibs Zabihians (Shakib Zabihian), Bahai programmētājs, kurš aizbēga no Irānas reliģiskās vajāšanas 2013. gadā, tagad vada savu izglītības start-up savās jaunajās mājās Losandželosā.

Šakibs ir Toot līdzdibinātājs – tas ir start-up, kas pavisam nesen uzsāka valsts mēroga uz īsziņām bāzētu izglītības palīdzības dienesta servisu. Pēdējā gada laikā šis puisis Losandželosā darbojās kā palīdzības dienests pēc pieprasījuma. Izmantojot Toot aplikāciju, studenti var izīrēt pasniedzējus klātienē vai digitālās sesijās.

Bet tagad Toot paplašina savu darbību, padarot to vēl ērtāku studentiem un ieviešot īsziņu iespējas. Tiesa, teksta ziņu apmācība ir pieejama tikai noteiktos mācību priekšmetos – matemātikā, zinātnē, fizikā un statistikā.

Lai piereģistrētos pakalpojumiem, ikviens var nosūtīt ziņu ar tekstu 424-292-TOOT. Aplikācijas programma studentam uzdod pāris jautājumus, lai noskaidrotu, kāda veida palīdzību viņam piedāvāt. Servisā atrodas 2 000 pārbaudītu pasniedzēju no visas valsts dažādās specialitātēs, sākot no pamatskolas līdz pat koledžas līmenim.

Pašreiz Toot servisa izmaksas ir aptuveni 40 dolāri mēnesī un 5 centi minūtē. Nākotnē par 80 dolāriem mēnesī izstrādātāji plāno pieeju pasniedzējiem visu diennakti.

Un to paveica puisis 25 gadu vecumā, kuram izglītība pašam nav viegli nākusi.

Bahai biedriem ir aizliegts iegūt augstāko izglītību islāma valstī Irānā, tāpēc Šakibam nācās apmeklēt pagrīdes universitāti, kas tika dēvēta par Bahai institūtu. Kā stāstīja pats puisis, skola vairākkārt iegruva un daži no profesoriem un klasesbiedriem bieži tika arestēti.

“Studenti tik daudz kam gāja cauri. Viņi ceļoja katru mēnesi uz institūtu no dažādām vietām, visas dienas garumā bez jebkādiem pārtraukumiem apmeklēja nodarbības… zinot, ka grādu iegūt beigās nebūs iespējams. Tu vari tikt netaisnīgi arestēts jebkurā brīdī. Tas viss mani ir padarījis par aizrautīgu izglītības meklētāju un piekritēju,” intervijā ar CNNTech stāstīja Šakibs.

Lai atstātu Irānu, Šakibs nelegāli tika pārvietots uz Turciju, kur viņš dzīvoja 16 mēnešus pirms sāka meklēt patvērumu Amerikas Savienotajās Valstīs. Bet tagad viņš apmeklē Santa Monikas koledžu nepilna laika studijās un papildus strādā par galveno tehnoloģiju pārzinātāju Toot aplikācijā.

13 gadu vecumā Šakibs vēlējās savam tēvam palīdzēt mājaslapas izveidošanā, bet nevarēja atrast pietiekami daudz programmēšanas grāmatu savā reģionā. Tā vietā viņš sāka studēt angļu valodu, lai varētu mācīties no pieejamajiem ārzemju resursiem. 17 gados viņš atrada programmētāja darbu uz pusslodzi.

Puisis satika Toot vadītāju un līdzdibinātāju Sofiju Paršu (Sophia Parsa) caur kopīgu draugu 2015. gada janvārī, un kopš tā laika abi sāka strādāt pie kopīgā projekta. Aplikācija sāka darboties kā kompānija, kas cenšas atrisināt privātstundu problēmas, bet, laikam ejot, viņi saprata, ka šī problēma ir daudz plašāka.

“Patiesība ir tāda, ka tā nav pasniedzēju vai apmācības vaina vai problēma. Tā ir izglītības problēma kopumā.”

“Studenti jau ilgu laiku balstās uz tradicionālo apmācību resursiem vai pat uz Google informāciju, lai saprastu dažādus uzdevumus un jēdzienus. Bet šādām metodēm nav nekādas atgriezeniskās saites – skolotāji nezina, kāda veida jautājumus studenti uzdod un īpašus jēdzienus, kurus ir grūtāk saprast,” stāsta Sofija.

Toot mērķis ir nodrošināt mācīšanās pieredzi. Pasniedzēji ne tikai nodrošina pareizās atbildes – tie arī palīdz studentiem strādāt ar problēmām un attīstīt domāšanas procesu, samazinot pārbaudījumu špikošanas risku, izmantojot tikai aplikāciju.

Aplikācijas izstrādātāji ir ieguvuši 500 000 dolāru no tādiem slaveniem investoriem kā Getty ģimenes, Hyperloop CMO un pat filmas Spiderman aktiera Tobija Magvaira (Tobey Maguire).


Resursi: CNNTech

Saistītās tēmas: aplikācijairānaStartUpTootVadītājs

Izsaki savu viedokli