Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Lieki atgādināt, ka ”iOS” un ”Android” ir neapšaubāmi populārākās un lietotākās mobilo tālruņu operētājsistēmas pasaulē. Ja nenotiks nekas ārkārtējs, tā tas būs vēl vairākus gadu desmitus un abas šīs operētājsistēmas dominēs viedtālruņu tirgū.

Ja pirms 10 gadiem, kad klajā nāca pirmais ”iPhone”, ”iOS” un ”Android” bija krasi atšķirīgas operētājsistēmas, tad tagad tās kļuvušas krietni vien līdzīgas viena otra. Tas galvenokārt noticis tādēļ, ka abas laika gaitā nokopē kādu funkciju viena no otras.

Tomēr joprojām ir saglabājušās funkcijas, ko abas operētājsistēmas viena no otras nav paguvušas nokopēt.


1. Noklusējuma aplikācijas (”Android”)

”Android” šai lauciņā ir uzvarētāja. Jebkurai ”Android” ierīcei ir iespēja izvēlēties, kura aplikācija kļūs par galveno funkcijas veicēju. Piemēram, SMS aplikāciju var atvērt ar ”Messenger” vai jebkuru citu trešo pušu lietotni. Šādi no plašā klāsta var izvēlēties ērtāko un vieglāk saprotamo aplikāciju, kamēr ”iOS” jau kopš pirmā ”Apple” tālruņa šai ziņā stagnē. Ja ”Apple” tālrunī vēlies atvērt e-pastu, to paveiks ”Mail”, ja vēlies piekļūt interneta linkiem, to paveiks ”Safari”, utml.

 

2. ”Spotlight” meklētājs (”iOS”)

”Google”, protams, ir viens no pasaulē lielākajiem uzņēmumiem un lielākais tiešsaistes meklētājs, tomēr paradoksāli, ka viedtālruņu iekšējais meklētājs daudz patīkamāks un plašāks ir ”Apple” produktiem. ”Spotlight Search” piedāvā plašās meklēšanas iespējas. Ierakstot dažus atslēgas vārdus, tiek piedāvāti rezultāti no kontaktu saraksta, tuvākajām lokācijas vietām, failiem, interneta meklējumiem, utt. ”Android” ierīcēs ir meklēšanas rīki, taču ne tik advancēti un ērti lietojami.

 

3. Darbvirsmas aplikācijas (”Android”)

Jāsāk jau ar to, ka ”Android” katrs tālruņa ražotājs pielāgo savām vēlmēm. Tai skaitā ir pieejami dažādi trešo pušu darbvirsmas palaidēji (”launchers”), kuri sniedz plašas iespējas modificēt un padarīt ērtāk lietojamu viedo ierīci. Taču ne par to ir stāsts. Teju vai katrai ”Android” aplikācijai komplektā nāk darbvirsmas lietotnes, kas biež vien ir ļoti noderīgas. Salīdzinot ar ”iOS”, ”Apple” lietotājiem jāiztiek ar vienu standarta darbvirsmas dizainu un šai ziņā ”iPhone” tālruņiem nav nekādu papildus modifikācijas iespēju.

 

4. Ierīču savstarpējā saderība (”iOS”)

Lieliska iespēja, kas ieviesta ”Apple” ierīcēs ir advancēta kopēšanas funkcija. Ja cilvēks lieto ”Mac” datoru un ”iPhone” tālruni vai ”iPad” planšetdatoru, šī vienkāršā, bet noderīgā lieta kļūst pieejama. Respektīvi, ja lietotājs ir ielogojies datorā un, piemēram, viedtālrunī ar vienu un to pašu ”Apple ID”, tad brīdī, kad kaut kas tiek nokopēts ”iPhone”, kopētais teksts, attēls vai jebkas cits tiek kopēts arī datorā. Noderīga lieta, ja tālrunī tiek kopēts kaut kas svarīgs, bet tam izlādējas akumulators. Nokopēto informāciju var atgūt datorā. Tas gan ir tikai spilgtākais piemērs ”Apple” ierīču savstarpējai saderībai.

 

5. Viedā ekrāna atbloķēšana (”Android”)

Mūsdienās teju ikviens viedtālruņa lietotājs savai ierīcei iestata dažādas drošības atslēgas. Sākot ar PIN kodiem un beidzot ar pirkstu nospiedumu skeneriem. Tās ir standarta īpašības mūsdienu viedtālruņiem, taču ”Android” šīs funckijas vismaz šobrīd ir mazliet advancētākas. Jaunākai ”Android” operētājsistēmai ”Nougat” ir pieejama ”Smart Unlock” funckija, kurā var piešķirt dažādas papildus lietas, piemēram, iespēja ieslēgt ”uzticamas sejas” un ”uzticamas balss” opcijas. Tās gan nedarbojas ideāli, taču ik pa laikam var noderēt.

Izmantotie resursi: http://fieldguide.gizmodo.com

Saistītās tēmas: androidappleiosiphone

Izsaki savu viedokli