Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Ja beidzamajā laikā esat pamanījuši pašbildes jeb selfijus ar suņu ausīm vai skaistu ziedu vainagu uz galvas, un jums ir radies jautājums, kā šāda bildes izveidota, tad atbilde ir ļoti vienkārša – Snapchat!

Visas šīs īpaši uzlabotās fotogrāfijas nāk no sociālā tīkla lietotnes snapchat, kas kļuvis par ļoti populāru veidu, kā dalīties ar fotogrāfijām.
 
Šī mobilā aplikācija ļauj cilvēkiem ieskatīties “burvju spogulī” un, tā teikt, “piemērīt” dažādus tēlus, piemēram, pieliekot suņa ausis un degunu vai, uzliekot ugunsdzēsēja masku, ko klāj sodrēji.
Aplikācija nodrošina dažāda veida filtrus, kurus iespējams izmantot, lai uzlabotu fotogrāfijas vai video izskatu, kā vien pats vēlas.
 
Snapchat pastāv kopš 2011. gada, taču tikai relatīvi nesen šajā aplikācijā parādījās iespēja bildei vai video pievienot dažādus efektus.
 
Šādas tehnoloģijas start-ups nāk no ukraiņu radītās aplikācijas Looksery, ko snapchat’s vēlāk ieguva par 150 miljoniem dolāru. Looksery paredz šo lietotni kā risinājumu cilvēkiem, kuri nejūtas droši komunicējot video režīmā. Šī lietotne ļauj uzlabot cilvēka izskatu šajā video, uzlabojot acu krāsu, deguna lielumu, sejas formu vai ādas krāsu.
Tomēr šobrīd daudz populārāki ir kļuvuši tie filtri, kas nevis izdaiļo cilvēka izskatu, bet liek cilvēkiem smieties.
Rodas jautājums, kā īsti šī aplikācija strādā? Kā Snapchat atpazīst, ka tā ir mana seja un kā tas saprot, ka tieši šeit ir nepieciešami uzlabojumi?
Video materiālā ir izskaidrots, kā strādā šī tehnoloģija un kā šī tehnoloģija atpazīst mūsu sejas. 
 

Izsaki savu viedokli