Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

12. maija vakarā mākslas galerijā “Daugava” tika atklāts zīmola DIMD pirmais produkts – lampu pastiprinātājs DIMD PP10. Ierīces autori atklāja tās tapšanas stāstu, savukārt mūzikas cienītāji dalījās pirmajos iespaidos.

“Ne visus mūzikas atskaņojumus ir iespējams baudīt klātienē koncertos, tāpēc noder ieraksti. Tomēr, lai sasniegtu klātienes efektu, ir nepieciešams pastiprināt skaņu. Mūzikas atskaņošana ir viena no jomām, kur lampu pastiprinātāju tehnoloģija ir joprojām nepārspēta, jo vislabāk atbilst cilvēka fizioloģijai – pastiprinātā skaņa ir dzirdei vispatīkamākā,” stāsta DIMD radītājs un fizikas zinātņu doktors Edgars Spārniņš, kurš pats aizraujas ar mūziku un savulaik spēlējis oboju simfoniskajā orķestrī. Kā vērtē Normunds Šnē, diriģents, Sinfonietta Rīga mākslinieciskais vadītājs: “Ir vērts iepazīt šo skaisto iekārtu. DIMD PP10 kopā ar manām Bowers & Wilkins 704 skandām skanēja tembrāli precīzi un detalizēti. Klausoties Bēlas Bartoka 1. stīgu kvartetu, instrumentiem piemita tas šarms un dabiskums, ko var sajust dzīvā koncertā.”

“DIMD dizainam piemīt tas “radošais nervs”, kas nepieciešams, lai ierastas lietas ieraudzītu jaunā, neparastā gaismā. DIMD PP10 ir lieliski nostrādāts, saglabājot labam dizainam raksturīgo vienkāršību, mūsdienīgo minimālismu un funkcionalitāti,” papildina Māris Gailis, ekspremjers, uzņēmējs. Kā skaidro DIMD dizaina un zīmola radītājs Gusts Rutkis: “Mērķis bija radīt mūsdienīgu dizainu ar elegantām formām un līnijām. Turklāt dizainam ir ne tikai jāizskaistina, bet arī jārisina tehniskas problēmas – jādod pievienotā vērtība pastiprinātāja funkcionalitātei.”

“Kā melomāns un aparatūru fans varu teikt, ka DIMD ir dizainisks, ar lielisku atsitienu uz lampu pastiprinātāju tehnoloģiju un skan izcili ar precīzu, neizkropļotu skaņu,” komentē ekspolitiķis Kārlis Leiškalns, bet Anita Leiškalne izceļ autorus: “Radītāju entuziasms un aizrautīgais stāsts paceļ DIMD jaunā līmenī – tas ir mākslas darbs, nevis vienkārši patēriņa prece.”

DIMD PP10 ir divtaktu (push-pull) AB klases stereo jaudas pastiprinātājs. Tajā izmantotas tikai pašas augstvērtīgākās komponentes no Eiropas Savienības, Šveices un Japānas. Komponenšu izcilās īpašības apvienojumā ar veiksmīgo tehnisko risinājumu ļauj iegūt kvalitatīvu skanējumu ar ļoti zemu skaņas kropļojumu un trokšņu līmeni. Lai nodrošinātu īsāko audio signāla ceļu, katru pastiprinātāju montē ar rokām point-to-point jeb gaisa montāžas tehnikā.

PP10 konstrukcijā izmantotas tikai visaugstākās kvalitātes komponentes. Tostarp, piemēram, pašdziedējošie (self-healing) polipropilēna kondensatori, un augstas precizitātes metāla folijas rezistori. Tādēļ pastiprinātāja skanējums tembrāli ir maksimāli pietuvināts dzīvajam mūzikas atskaņojumam. Veiksmīgas projektēšanas un skrupulozas parametru optimizācijas dēļ pastiprinātājam ir tikai 6 dB sekla kopējā negatīvā atgriezeniskā saite. Tas ļauj iegūt optimālu dempinga faktoru, kas savukārt rada izteiktu atskaņojuma klātbūtnes efektu. Lampu pāris priekšpastiprinātājam, kā arī visas četras jaudas pakāpes lampas ir individuāli mērītas un komplektētas katrai ierīcei atsevišķi, tādēļ DIMD PP10 ir raksturīga dzidra, detalizēta un tīra skaņa. Dizainā katrs elements un to izvietojums ir pārdomāts, lai sekmētu pastiprinātāja darbības kvalitāti. Pasvītrojot ilgmūžību, katram pastiprinātājam ir piecu gadu garantija. DIMD var iegādāties www.dimd.eu, un tā cena ir 3450 eiro.

DIMD pamats ir pašu ieguldītais intelektuālais kapitāls un zināšanas, kam papildu saviem līdzekļiem piesaistīts attīstības finanšu institūcijas “Altum” atbalsts un, uzvarot konkursā, iegūts Swedbank un Rīgas domes  programmas “Atspēriens” grants.

Izsaki savu viedokli