Aktuāls

”Apple TV” neatbalsta ”Dolby Atmos” un 4K saturu nevarēs lejupielādēt

Biroja tehnika

Vai motociklista tiesības ir katra vīra goda lieta? – Instruktora pieredzes stāsts par jauno motobraucēju paaudzi

Auto, Moto

”LG” izstrādā ne tikai lieliskus OLED televizorus, bet arī OLED lampas

Aksesuāri

”iPhone X” akumulators darbosies par divām stundām ilgāk kā ”iPhone 7 Plus”

Tālruņi, mobilās ierīces

Ar viedtālruni rokā jau no bērna kājas: ieteikumi vecākiem par pusaudžu aizraušanos ar viedierīcēm

Tālruņi, mobilās ierīces

LMT izstrādā militāro platformu “Viedsargs” Latvijas aizsardzībai

Sakaru pakalpojumi
post-image

Pavisam nesen attēlu meklēšanas mājaslapa Flickr ieviesa jaunu atjauninājumus, kas ļauj lietotājiem meklēt attēlus, pamatojoties uz to vizuālo līdzību. Tagad tu vari izvēlēties attēlus no meklēšanas rezultātiem un atrast vairāk fotogrāfijas ar līdzīgu formu, sastāvu, krāsu vai saturu.

Sava bloga ierakstā Flickr min, ka tas izmanto neironu tīklus, lai analizētu fotogrāfijas, kuras tiek augšuplādētas serverī. Tas palīdz noteikt attēla saturu. Tas ir līdzīgs tam, ko nesen uzsāka Facebook, kur lietotāji var meklēt fotogrāfijas, pamatojoties uz to saturu un neprasot augšuplādētājam manuāli pievienot tēmturi.

Flickr atzīst, ka datora vīzija gan nav ideāla, un lietotāji var sastapties ar fotogrāfijām, kas īsti neatbilst visām līdzības pazīmēm. Tomēr uzņēmums to attaisno, atzīmējot, ka pat tad, kad sistēma “saputrojas”, tā var piesaistīt un likt cilvēkiem apskatīt fotogrāfijas ar negaidīti kopīgām dīvainībām un vizuāli svaigu perspektīvu.

Varbūt Flickr arī nav pirmā vieta, kur doties fotogrāfiju meklējumos, taču tas ir noderīgs instruments, kurā iespējams atrast licencētas fotogrāfijas, kas precīzi atbilst lietotāja vizuālajām vajadzībām.


Resursi: The Verge

Saistītās tēmas: attēliFlickrLīdzībaMeklēšana

Izsaki savu viedokli