Aktuāls

Ar viedtālruni rokā jau no bērna kājas: ieteikumi vecākiem par pusaudžu aizraušanos ar viedierīcēm

Tālruņi, mobilās ierīces

LMT izstrādā militāro platformu “Viedsargs” Latvijas aizsardzībai

Sakaru pakalpojumi

”iPhone 8” un ”iPhone X” parāda iespaidīgus rezultātus veiktspējas testos

Tālruņi, mobilās ierīces

Latvijas iedzīvotāji iepērkas “Google Play” veikalā par vidēji 3 eiro

Sakaru pakalpojumi

Pavīd pirmās ”Samsung Galaxy S9” baumas – Ierīcei būšot 1000 kadru sekundē kameras sensors

Tālruņi, mobilās ierīces

”Samsung” beidzot piedāvā likvidēt ”Bixby” pogas funkcionalitāti

Mobilās aplikācijas

”iMessage” maksājumu serviss ”iOS 11” vēl nebūs pieejams

Mobilās aplikācijas

Eksperts: lietu internets pamazām sāk savu attīstību biznesa vidē Latvijā

Internets

Prezentēts jaunais ”Volkswagen Amarok Aventura Exclusive” prototips un īpašais ”Dark Label” modelis

Auto, Moto

Uzzināt par “Tele2” piedāvātajām vakancēm un pieteikties darbam tagad varēs caur čatbotu

Telekomunikācijas
post-image

”iRobot” viedie putekļusūcēji mūsdienās kļuvuši arvien iecienītāki. Kompaktie roboti klusām tīra grīdas, ļaujot cilvēkiem pievērsties dažādām citām lietām.

Jāatzīst, ka sākotnējos robotus nevarētu uzskatīt par visai gudriem. Principā to galvenais mērķis ir spēja analizēt istabas izkārtojumu un vietas, kur jau ir iztīrīts un kur vēl jātīra un principā tas arī viss.

Visas tehnoloģijas attīstās un arī ”iRobot” nav izņēmums. Jaunākie ”Roomba” modeļi saņēmuši viedtālruņa lietotnes atbalstu un dažādas citas funkcijas, piemēram, ”Carpet Boost” un ”AeroForce” tehnoloģijas.

Taču tas lielā mērā ir sīkums. Martā ”iRobot” uzsāka sadarbību ar ”Amazon”, kas nozīmē, ka jaunākajiem robotu modeļiem ir ieviesta saderība arī ar ”Echo” mājas asistentu. ”iRobot” vadītājs Kolinss Englss nav slēpis, ka viņš labprāt redzētu ”iRobot” putekļusūcējus kā daļu no viedā mājas tehnoloģiju aprīkojuma.

Kolinss norādīja, ka nenoliedz iespēju, ka nākotnē ”iRobot” uzkrāto informāciju varētu pārdot tālāk, piemēram, ”Amazon” vai ”Google”. Piemēram, katra ”iRobot” īpašnieka robots anonīmi nolasītu ceļus, kur un kā brauc putekļusūcējs, kā arī to, kāds ir mēbeļu izkārtojums.

Attiecīgi šo informāciju saņemtu jau daudz lielāki uzņēmumi, lai iegūtu zināšanas un analizētu cilvēku tendences saistībā ar mājas izkārtojumu. Tādām kompānijām kā ”Amazon”, ”Apple” un ”Google” tas būtu svarīgi, lai spētu radīt nākotnes viedo mājas aprīkojumu, kas pēdējo gadu laikā kļūst arvien populārāks.

Paredzams, ka tuvāko gadu laikā šāda iecere arī realizēsies, kas lielai daļai potenciālajiem robotu pircējiem uz tiem droši vien liks skatīties visai skeptiski. Teorētiski lielie tehnoloģiju uzņēmumi to neizmantotu ļaunos nolūkos, taču šādas lietas var kļūt par ēsmu dažādiem ļaundariem, kas šo informāciju vēlētos nočiept un izmantot citādākiem mērķiem.

Izmantotie resursi: http://www.reuters.com

 

Saistītās tēmas: putekļusūcējsrobots

Izsaki savu viedokli