Aktuāls

post-image

Jauno ”start-up” projektu vietnē www.indiegogo.com vēl 16 dienas iespējams atbalstīt viedās segas projektu ar nosaukumu ”Smartduvet”. Lai uzsāktu masveidīgu tās ražošanu, bija nepieciešams savākt līdzekļus 20 tūkstoš eiro apmērā, taču mērķis jau priekšlaicīgi tika izpildīts ar lielu uzviju. Proti, projekta autore Tīna Kajovete ieguvusi pamatīgu, teju pusmiljona eiro lielu atbalstu (430 tūkstoši eiro).

Patiesībā ”Smartduvet” nav sega, bet gan caurumots palags, kas jāievieto starp segu un tās pārvalku. Tas ir savienots ar nelielu datoru, kas savukārt atrodas zem gultas. Kad viedais instruments ir uzstādīts, sega spēj paveikt divas lietas – pati uzklāties un regulēt temperatūru.

Sistēmu var kontrolēt ar viedtālruņa aplikācijas palīdzību. Divguļamai segai ir divas zonas, un katrai var kontrolēt temperatūru. Tāpat var saregulēt laiku, kad tā tiks uzklāta. Princips ir vienkāršs, jo segas pārvalkā ievietotais viedpalags tiek piepūsts ar gaisu un tādējādi tā skaisti iztaisnojas.

Atšķirībā no daudziem citiem projektiem, šo var pasūtīt arī uz Latviju. Standarta modelis maksā nedaudz mazāk kā 200 eiro, bet piegāde uz Latvijas reģionu maksā gandrīz 40 eiro.

Izmantotie resursi: https://www.indiegogo.com/

Saistītās tēmas: viedierīces

Izsaki savu viedokli