Aktuāls

Jaunais ”Audi A7 Sportback” – sportisks luksusa klases modelis

Auto, Moto

Tagad arī Latvijā pirkumus no ”App Store”, ”Apple Music”, ”iTunes” un ”iBooks” varēs apmaksāt ar “Tele2” rēķinu

Internets

LG un ”Qualcomm” sadarbosies, lai izstrādātu nākamās paaudzes savienojumu risinājumus automašīnām

Auto aprīkojums

Mājokļa gaisa kvalitātes mērījumi uzlabo ne vien cilvēka veselību, bet arī mājokļa lietojamību

Sadzīves un virtuves tehnika

”OnePlus” slepeni zog viedtālruņu lietotāju datus

Portatīvie datori

”Alcatel” iegūst prestižo ”TOP/COM” Sudraba balvu par jauno zīmola aplikāciju ”enjoy.now”

IT sasniegumi, bizness
post-image

“Children’s Hospital of Philadelphia” zinātnieki izveidojuši eksperimentālu mākslīgo dzemdi. Tajā  tika ievietoti priekšlaicīgi dzimuši aitu mazuļi, kuri, atrodoties šajā dzemdē, spēja veiksmīgi attīstīties.

Mākslīgā dzemde pati par sevi neizskatās pēc dzemdes. Tā ir plastiska materiāla soma, kas ir pilnībā noslēgta, lai nekas no ārpasaules nespētu jēram piekļūt. Somā atrodas amnija šķīdumam (šķidrums, kas atrodas sievietes dzemdē, gaidot bērnu) līdzīga viela, kuras pamatā ir elektrolīti.

Tāpat dzmedei ir pieslēgta ierīce, kas ļauj sekmīgi cirkulēt dzīvnieka asinis, kā arī veidot skābekli. Astoņi priekšlaicīgi dzimuši aitu mazuļi turpināja attīstīties šajās “somās”. Pēc četru nedēļu uzturēšanās mākslīgajā dzemdē jēri bija manāmi izauguši, kā arī tiem bija parādījusies neliela vilna uz ķermeņa.

Aitu mazuļi bija atvēruši acis, tās kustināja, kā arī tie bija iemācījušies gremot. Mākslīgā dzemde spēja pilnvērtīgi attīstīt dzīvnieku un eksperiments izrādījās veiksmīgs.

Zinātnieki uzskata, ka tas ir solis augšup mākslīgās dzemdes attīstītbā. Tāpat pētnieki plāno izmantot iegūtās zināšanas, lai nākotnē spētu glābt priekšlaicīgi dzimušus cilvēku bērnus.

Aitu mazuļi, protams, nav cilvēku mazuļi. Jēru un cilvēku attīstība norisinās ar dažādu intensitāti. Zinātniekiem vēl ir ļoti daudz darba, lai izpētītu, kā šādā “somā” varētu attīstīt zīdaiņus tā, lai netiktu traumētas smadzes, plaušas vai citi iekšējie orgāni.

Izmantotie resursi: http://www.theverge.com

Saistītās tēmas: medicīnatehnoloģijas

Izsaki savu viedokli