Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Jūtas Universitātē (ASV) radītas jaunas brilles, kurās iestrādātas modernas lēcas ar vēl nebijušām īpašībām. Respektīvi, tajās ir iebūvēts infrasarkanais attāluma mērītājs, kas spēj fokusēt attiecīgo punktu, uz kuru cilvēks tobrīd skatās un nav svarīgi, vai apskatāmā lieta atrodas tuvu vai tālu.

Briļļu radītāji uzskata, ka tas būs ideāli piemērotas risinājums vecāka gada gājuma cilvēkiem, kuriem acis dabiskā ceļā vairs nespēj fokusēt tik labi, kā agrāk, kā arī tiem, kam nepieciešamas vairākas brilles dažādām dzīves situācijām (datoram, auto vadīšanai, pārgājieniem).

Līdz šim vairākas kompānijas mēģinājušas radīt ko līdzīgu. Piemēram, optikas uzņēmums Deep Optics strādāja pie brillēm, kurās tiktu izmantotas šķidro kristālu lēcas, kas arī uzlabotu fokusēšanu, tomēr reāls prototips vēl nemaz netika izgatavots.. Tehnoloģiju gigants Google lūkoja radīt fokusējošas kontaktlēcas, taču to testēšana vēl nav sākta.

Lai briļļu lēcas padarītu lietojamas, tajās tika iestrādāts glicerīns, ko no abām pusēm klāj membrānas. Brīdī, kad cilvēks ar šīm brillēm skatās uz kādu priekšmetu, infrasarkanais mērītājs mērogo attālumu un nosūta signālu uz priekšējās membrānas enerģijas pievadu. Fokusēšanas procesam nepieciešamas vien 14 milisekundes.

Interesanti, ka šīs brilles spējīgas nolasīt cilvēka redzes stiprumu, un šie dati caur Bluetooth savienojumu tiek nosūtīti uz viedtālruni. Tas nozīmē, ka cilvēks  brilles var lietot mūžīgi un to lēcas nav jānomaina, ja redze pasliktinās. Šobrīd vienīgais, kas par šīm brillēm runā pozitīvi, ir tajās iestrādātās tehnoloģijas, tomēr vēl divas būtiskas nianses – dizains un svars – ir zem jebkādas kritikas. Tomēr viss tiks uzlabots, jo ir nodibināta Startup komanda, kas strādās, lai tās padarītu vieglākas un elegantākas. Paredzēts, ka brilles varētu nonākt pārdošanā pēc aptuveni trīs gadiem.

 

Resursi: https://www.engadget.com

Saistītās tēmas: asvbrillesizgudrojumsuniversitāte

Izsaki savu viedokli