Aktuāls

Jaunais ”Audi A7 Sportback” – sportisks luksusa klases modelis

Auto, Moto

Tagad arī Latvijā pirkumus no ”App Store”, ”Apple Music”, ”iTunes” un ”iBooks” varēs apmaksāt ar “Tele2” rēķinu

Internets

LG un ”Qualcomm” sadarbosies, lai izstrādātu nākamās paaudzes savienojumu risinājumus automašīnām

Auto aprīkojums

Mājokļa gaisa kvalitātes mērījumi uzlabo ne vien cilvēka veselību, bet arī mājokļa lietojamību

Sadzīves un virtuves tehnika

”OnePlus” slepeni zog viedtālruņu lietotāju datus

Portatīvie datori

”Alcatel” iegūst prestižo ”TOP/COM” Sudraba balvu par jauno zīmola aplikāciju ”enjoy.now”

IT sasniegumi, bizness
post-image

Birbekas Universitātē Londonā izpētīts, ka viedtālruņu lietošana ietekmē jaundzimušo miega kvalitāti, kas nebūt nav liels pārsteigums. Zīdaiņiem kvalitatīvs miegs ir ārkārtīgi svarīgs aspekts turpmākajā smadzeņu un pārējā organisma attīstībā.

Viedtālruņu lietošana to traucē, izpētījuši zinātnieki. Sešus līdz 11 mēnešus veci zīdaiņi, kas spēlējas ar viedierīcēm, guļ mazāk par tiem, kas to nedara. 715 vecāku uzdevums bija izpētīt savu bērnu gulēšanas ilgumu.

Pēc eksperimenta beigām pētnieki nonāca pie interesantiem secinājumiem. Piemēram, ik stunda, kas pavadīta, spēlējot planšetdatoru, bērnam atņem 27 minūtes miega diennaktī.

Tas, protams, ir niecīgs daudzums, ja miegā tiek pavadītas 10-12 stundas, taču tikko dzimušiem bērniem ir svarīgi kārtīgi izgulēties. Uz pieauguša cilvēka organismu negulēta pusstunda diennaktī neatspoguļosies tik spēcīgi kā mazam bērnam.

Neviens no bērniem, kas piedalījās eksperimentā, ikdienā pie skārienekrāna nepavada vairāk kā 25 minūtes. Tādējādi tiek zaudētas apmēram sešas minūtes miega, kas savukārt nerada tik būtiskus šķēršļus organisma attīstībā.

Tas, protams, nenozīmē, ka automātiski ir jāpārtrauc lietot visas viedās ierīces. Saprātīgāk būtu ierobežot laiku, ko bērns pavada, bakstot ekrānus. Divus līdz piecus gadus veciem bērniem ieteicamais limits būtu līdz vienai stundai dienā, tā uzskata Amerikas Pediatru asociācija.

Saistītās tēmas: veselībaviedtālruņi

Izsaki savu viedokli