Aktuāls

”Tinda Finger” – 2017. gada dīvainākais izgudrojums?

IT sasniegumi, bizness

9 fakti, ko tu nezināji par Latvijas sasniegumiem kosmosa izpētes jomā

IT sasniegumi, bizness

Filipīnās tiek izmēģināta ”Twitter Lite” optimizētā aplikācija

Internets

”Apple TV” neatbalsta ”Dolby Atmos” un 4K saturu nevarēs lejupielādēt

Biroja tehnika

Vai motociklista tiesības ir katra vīra goda lieta? – Instruktora pieredzes stāsts par jauno motobraucēju paaudzi

Auto, Moto

Nav noslēpums, ka IT nozare ir viena no perspektīvākajām nākotnes karjeras iespējām gan Latvijā, gan Eiropā, tomēr joprojām jūtams kvalificēta darbaspēka trūkums. Lai palielinātu IT speciālistu skaitu, liela nozīme ir intereses radīšanai par šo jomu jau sākumskolas vecumā. Ar šādu mērķi darbojas arī LearnIT programmēšanas kursi 3.-5.klašu skolēniem, kuri nedēļas nogalē viesojās IT uzņēmumā Tele2 Shared Service Center (Tele2 SSC), ievadot uzņēmuma darbinieku bērnus aizraujošajā programmēšanas pasaulē. 

Kā ziņots iepriekš, Tele2 Shared Service Center uzsākot sadarbību ar LearnIT piešķīruši stipendijas 100 pamatskolas vecuma meitenēm programmēšanas apguvei. Turpinot sadarbību, šajā nedēļas nogalē LearnIT organizēja programmēšanas nodarbību uzņēmuma darbinieku bērniem un radiniekiem vecumā no 6 līdz 14 gadiem. Nodarbības laikā bērni iepazina moderno programmēšanu platformu Code. org, rakstot programmas sev labi pazīstamajam multfilmu varonim – Angry birds. Secīgi savienojot vizuālās programmēšanas blokus, bērni apguva tādus programmēšanas pamatelementus, kā algoritms, lineārs algoritms un cikli. Savukārt nodarbības otrajā daļā bērni iepazina mehānikas un elektronikas principus, lai konstruētu un programmētu savus pirmos LEGO robotus.

Kā norāda LearnIT līdzdibinātāja Linda Sinka, bērni ir atvērti, zinātkāri un viņiem nav stereotipu par to, ka programmēšana ir sarežģīta. „Ir svarīgi ieinteresēt bērnus par programmēšanu jau sākumskolā, jo vēlāk var rasties maldīgs priekšstats par to, ka programmēšana ir sarežģīta un tehniska. Realitatē programmēšanas zināšanas ne tikai nodrošina stabilu darbu nākotnē, bet ir lielisks rīks, kā attīstīt loģisko un kristisko domāšanu, kas bērniem noderēs jebkurā dzīves situācijā,” stāsta Linda Sinka.

„Jaunā paaudze ar lielu aizrautību pavada laiku pie planšetēm, datoriem un telefoniem, tāpēc šī interese ir jāvirza uz programmu radīšanu, nevis to spēlēšanu vai izmantošanu. Prieks, ka aizvien vairāk uzņēmumi apzinās šīs tēmas aktualitāti. Ja programmēšanas pamatus vairums skolu var apgūt pamatskolā vai vidusskolā, tad bērniem ir jāpiedāva šīs zināšanas apgūt ārpus skolas, ko veiksmīgi šobrīd īsteno Tele2 SSC savu darbinieku bērniem,” atzīst Linda.

„Pieprasījums pēc IT speciālistiem pieaug un zināšanas par programmēšanu ir nozīmīgas arī citu nozaru speciālistiem, tādēļ bērnu apmācīšanai jau skolas vecumā ir īpaši nozīmīga. Tādēļ arī mēs vēlamies aicināt gan mūsu darbiniekus, gan citus vecākus apzināties nozīmi, kāda ir IT prasmēm mūsdienu pasaulē un nebaidīties programmēšanas nodarbībās iesaistīt savus bērnus,” stāsta Tele2 Shared Service Center vadītājs Kims Leandersons, uzsverot, ka gan uzņēmuma darbinieki gan viņu bērni bijuši apmierināti un līdzīgas nodarbības tiks īstenotas arī turpmāk.

“Liels paldies Tele2 SSC par lielisko iespēju bērniem apgūt pamatiemaņas programmēšanā. Nodarbībā bija daudz praktisku uzdevumu un tēma tika pasniegta vienkāršā un bērniem saprotamā veidā. Arī mani bērni bija sajūsmā par atsaucīgo skolotāju un kursu saturu,” atzina darbiniece Inga.

Izsaki savu viedokli