Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

No 14. septembra līdz 28. septembrim 10 Latvijas iedzīvotāji – aktīvi sociālo mediju lietotāji –  izmēģināja Windows 10 ierīces un dalījās savos iespaidos sociālajos tīklos ar mirkļbirku #W10LV. Akcijas mērķis bija novērtēt Windows 10 ikdienas lietotāju acīm – kādas iespējas un interesantus “knifiņus” jaunā operētājsistēma piedāvā un kādu lietotāja pieredzi tā sniedz.

#W10LV izaicinājumā piedalīties piekrita dažādu profesiju pārstāvji – radio raidījumu vadītājs un improvizators Kaspars Breidaks, modes blogeris Deniss Ševeļovs, diriģents Ints Teterovskis, režisore un producente Dace Pūce, fotogrāfi Valdis Ošiņš un Andris Barbans, Chaula TV programmu direktors Ēriks Saksons, pedagogi Marks Gitermans, Oskars Līkops un Valdis Zuters.

“Ar šo ideju mēs vēlamies rosināt cilvēkus aktīvāk izmēģināt un novērtēt visas tās jaunās iespējas, ko sniedz Windows 10. Gribu uzsvērt, ka mēs patiešām gaidām ne tikai tehnoloģiju ekspertu, bet arī ikdienas lietotāju vērtējumu un atgriezenisko saiti, jo darbs pie operētājsistēmas attīstības nebeidzas nekad – līdz ar jaunām iespējām, cilvēkiem rodas arī jaunas vajadzības un intereses, un mūsu uzdevums ir – ieraudzīt šīs vajadzības un piedāvāt tām risinājumu,” stāsta Ēriks Eglītis, Microsoft Latvia vadītājs.

Zemāk īss apkopojums kā tad testētājiem ir veicies izmēģinājuma laika otrajā pusē. Apkopojumu par pirmajām 5 dienām ar Windows 10 vari lasīt šeit. Pilnu ieskatu par Windows 10 testēšanas gaitu, vari iegūt sociālajā tīklā Twitter, sekojot mirkļbirkai #W10LV.

Īpaši aktīvs Windows 10 testētājs ir Chaula TV programmu direktors Ēriks Saksons, kurš jaunās operētājsistēmas izmēģināšanā iesaistījis kā savus kolēģus, tā arī nointervējis citu kampaņas dalībnieku – pedagogu Marku Gitermanu.

Vairāki testētāji atzinīgi novērtējuši uzlaboto divu logu režīmu, kas var gan palīdzēt uzlabot produktivitāti, gan, kā saka pedegogs Oskars Līkops, var ļaut strādāt un nestrādāt reizē:

Fotogrāfam Andrim Barbanam Windows 10 planšetdators jau gandrīz kļuvis par ikdienas rītu, izmantojot to, lai sinhronizētu un ērtāk apskatītu uzņemtos foto. Plašāk par Andra piedzīvojiem ar Windows 10 vari lasīt viņa Facebook lapā.

Valdis Ošiņš savā mājaslapā izveidojis ļoti interesantu rakstu sēriju par savu pieredzi testējot Windows 10.

Droši vien daudzus vecāku Windows versiju lietotājus no operētājsistēmas jaunināšanas attur bailes par draiveru saderību. Līdzīgus argumentus izteikuši pedagoga Marka Gitermana skolēni un viņš nolēmis to pārbaudīt uz savas ādas. Marks raksta:

Kad stāstīju skolēniem par Windows10, vairāki skolēni teica, ka baidās atjaunot Windows līdz 10. versijai, jo pēc atjaunošanas mēdz būt problēmas ar draiveriem.
Es izlēmu pats iziet šo procesu. Manā Samsung datorā bija uzstādīts licenсēts Windows 7. Izmantoju atjaunošanas funkciju līdz 10. versijai. Process aizņēma nedaudz vairāk laika, nekā es domāju, bet pēc tam viss strādā brīnišķīgi, bez nekādām problēmām. Visiem ieteicu atjaunot savu Windows 7 vai 8, ja jau ir tāda bezmaksas iespēja.

Fizikas skolotājs Valdis Zuters atzinīgi novērtējis OneNote, atzīstot, ka būtu ļoti ērti izmantot ne tikai darbā, bet arī skolēniem vai studentiem – lekciju pierakstos:

Ja tu vēl neesi izmēģinājis Windows 10, tad, iespējams, šo cilvēku pieredze palīdzēs tev saņemt drosmi un izmēģināt jaunāko Microsoft operētājsistēmu. Jau jau lieto Windows 10, tad neturi sveci zem pūra un izstāsti arī citiem par savu pieredzi komentāros!

Saistītās tēmas: microsoftoperētājsistēmaswindowswindows 10

Izsaki savu viedokli