Aktuāls

”Apple TV” neatbalsta ”Dolby Atmos” un 4K saturu nevarēs lejupielādēt

Biroja tehnika

Vai motociklista tiesības ir katra vīra goda lieta? – Instruktora pieredzes stāsts par jauno motobraucēju paaudzi

Auto, Moto

”LG” izstrādā ne tikai lieliskus OLED televizorus, bet arī OLED lampas

Aksesuāri

”iPhone X” akumulators darbosies par divām stundām ilgāk kā ”iPhone 7 Plus”

Tālruņi, mobilās ierīces

Ar viedtālruni rokā jau no bērna kājas: ieteikumi vecākiem par pusaudžu aizraušanos ar viedierīcēm

Tālruņi, mobilās ierīces

LMT izstrādā militāro platformu “Viedsargs” Latvijas aizsardzībai

Sakaru pakalpojumi

28. janvārī Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociācija (LATA) pasniedza apbalvojumus par ieguldījumu atvērtu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju izstrādē, izmantošanā un popularizēšanā. Balvas saņēma Rīgas dome, Alberta koledža un Toms Ceļmillers.

LATA apbalvojumi tika pasniegti konferences “Atvērtas tehnoloģijas un viedi risinājumi” laikā trīs kategorijās: atvērtākā iestāde, izcilākais atvērto tehnoloģiju risinājums biznesā un būtiskākais ieguldījums atvērto tehnoloģiju popularizēšanā.

Kā atvērtākā iestāde balvu saņēma Rīgas dome par pilotprojektu, kas ietver atvērto datu vietnes opendata.riga.lv izveidi un atvērto datu kopu publicēšanu, tajā skaitā tiešsaistes režīmā. Nominācijā “Atvērto tehnoloģiju risinājums biznesā” balvu saņēma SIA “Alberta koledža” par atvērtiem risinājumiem izglītības procesā. Alberta koledža izmanto atvērtā pirmkoda programmatūru mācību videi Moodle, lietojot atvērtos risinājumus nodrošina mācībspēku un studentu komunikāciju reālajā laikā, kā arī veicina informācijas apmaiņu un mobilitāti. Balvu par ieguldījumu atvērto tehnoloģiju popularizēšanā ieguva Toms Ceļmillers par atvērto datu jautājumu aktualizēšanu publiskajā pārvaldē.

“Esam lepni par to, ka katru gadu pieteikumu skaits LATA balvai pieaug, tāpat arī gada laikā gūtie panākumi atvērtu tehnoloģiju izstrādē, izmantošanā un popularizēšanā. Palielinās arī atvērto standartu un datu nozīme, attīstoties viedi savienojamām tehnoloģijām, par ko pieredzē apmainījāmies ikgadējā LATA konferencē. LATA apbalvojums ir veids, kā mēs varam iedvesmot uzņēmumus, iestādes un privātpersonas turpināt attīstīties šajā jomā,” atzīst LATA valdes priekšsēdētājs Jānis Treijs.

„Esam pagodināti, ka ik gadu esam vieni no LATA balvas pasniedzējiem, tādējādi apliecinot savu atbalstu atvērto tehnoloģiju izstrādei, ieviešanai un popularizēšanai. Mēs vēlamies palīdzēt veidot stipru, efektīvu, atvērtu un eksportspējīgu Latvijas IKT industriju. Efektivitāte un atvērtība nav iedomājama bez atvērtu standartu izmantošanas, kas ir priekšnoteikums arī informācijas sistēmu un lietotāju efektīvai sadarbībai, godīgai konkurencei un IKT nozares produkta pārtapšanai par plaša patēriņa preci gan no lietošanas ērtību, gan piedāvāto publisko pakalpojumu, gan izmaksu viedokļa,” IBM Latvija vadītājs Edijs Tanons.

Izsaki savu viedokli