Aktuāls

post-image

Ķīnā bāzētais mikroshēmu ražotājs MediaTek ir izstrādājis jaunu alternatīvu NFC ierīču komunicēšanas standartam. Kompānija apgalvo, ka viņu piedāvātais variants ir lētāks un jau tuvākajā laikā cer sagaidīt atbalstu no vairākām Ķīnas kompānijām, lai padarīt šo standartu populārāku.

Tā vietā, lai viedtālruņi izmantota tradicionālo čipu, kas ir NFC tehnoloģijas pamatā, Ķīnas ražotājs paredz, ka informācija tiks nosūtīta izmantojot speciālus kapacitatorus, kas atradīsies skārienekrānos. Šos speciālos kapacitatorus papildinās viedtālruņa sensori.

MediaTek gan dotajā brīdī nav atklājis plašāku specifikāciju par tehnoloģijas darbības principiem, taču sola, ka lietotājs varēs šādi sapārot daudz dažādas ierīces, piemēram, televizorus, viedtālruņus, viedpulksteņus un planšetdatorus. Jāuzsver, ka tehnoloģija solās būt lētāka par NFC.

Kompānijas plāns ir vispirms tehnoloģiju izplatīt Ķīnā. Jau tagad ražotājs ir izsūtījis programmatūras paku Oppo un Lenovo, cerot, ka izdosies padarīt tehnoloģiju populāru, lai tā būtu atrodama lielākajā daļā Ķīnas viedtālruņu. Tāpat MediaTek cer, ka popularizēt HotKnot palīdzēs tādi Ķīnas interneta grandi kā Alibaba un Tencnet.

mediatek mt6595

Saistītās tēmas: mediatekNFC

Izsaki savu viedokli