Aktuāls

Mājokļa gaisa kvalitātes mērījumi uzlabo ne vien cilvēka veselību, bet arī mājokļa lietojamību

Sadzīves un virtuves tehnika

”OnePlus” slepeni zog viedtālruņu lietotāju datus

Portatīvie datori

”Alcatel” iegūst prestižo ”TOP/COM” Sudraba balvu par jauno zīmola aplikāciju ”enjoy.now”

IT sasniegumi, bizness

”Samsung” aprīko jauno ”Grand Hotel Kempinski Riga” ar vairāk nekā 220 profesionālajiem ekrāniem

IT sasniegumi, bizness

Mēneša laikā pirkumus ar viedtālruni un aproci veikuši vairāki tūkstoši cilvēku

IT sasniegumi, bizness
post-image

Tehnoloģiju milzis ”Microsoft” šodien laida klajā ”iOS” aplikāciju, kas lieti noderēs vājredzīgiem vai akliem cilvēkiem. Proti, ar kameras palīdzību tā fiksē apkārt esošos objektus un pastāsta, kas konkrētajā apgabalā ir redzams.

”Seeing AI” tika prezentēta jau pagājušā gada martā, taču tagad arī oficiāli iznākusi ”iOS” ierīcēs un pagaidām tikai ASV teritorijā. Pašlaik ”Microsoft” vēl nav ziņojis sīkāku informāciju, vai aplikācija paredzēta arī ”Android” ierīcēs un kad tā būs pieejama citās valstīs.

Aplikācija spēj noteikt dažādas lietas. Piemēram, tajā var nofotografēt cilvēku, saglabāt konkrētā tālruņa datubāzē un pēc tam, atkal vēršot kameru cilvēka virzienā, aplikācija noteiks vai tas ir pazīstams cilvēks, kurš ir starp saglabātajiem un zināmajiem vai svešinieks.

Tāpat tā spēj noteikt dažādus produktus, noskenējot to svītru kodu. Aplikācija ar kameras palīdzību nolasa arī dažādus dokumentus un spēj atšķirt, piemēram, ASV dolāru banknotes. Tā var nofotografēt arī grāmatas lappusi un atstāstīt, kas tajā ir rakstīts.

Izmantotie resursi: https://www.microsoft.com

Saistītās tēmas: microsofttehnoloģijas

Izsaki savu viedokli