Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Elektroautomobiļu uzņēmuma ”Tesla” vadītājs Īlons Masks ir noraizējies par robotu straujo ienākšanu cilvēku ikdienā. Lai arī ”Tesla” inženieri paši nodarbojas ar bezpilota auto tehnoloģijām, tomēr Masks robotu un mākslīgā intelekta attīstīšanu nosaucis par ”dēmona izsaukšanu”.

Masks uzskata, ka mākslīgais intelekts cilvēci pakļauj briesmām. Šonedēļ ”Tesla” vadītājs ticies ar ASV valdību un kārtējo reizi atkārtojis šīs frāzes, kā arī ieteicis sākt veidot regulējumus saistībā ar mākslīgo intelektu.

”Es cenšos vērst cilvēku uzmanību uz šīm lietām, tomēr neviens par to īpaši nesatraucas. Cilvēki par mākslīgā intelekta ietekmi aizdomāsies tikai tad, kad kāds robots uz ielas nogalinās dzīvu personu.”

”Tesla” vadītājs šai sakarā nerunā par tādiem uzņēmumiem kā ”Google”, ”Microsoft” vai ”Uber”, bet gan par tiem, kuri veido daudz advancētākus robotus. Masks uzsver tādu robotu bīstamību, kādi ir redzēti fantastiskas filmās, kas, piemēram, kontrolē visu cilvēka māju. Lai arī tik gudri roboti šobrīd nav izplatīti un droši vien atrodas tikai dažus zinātnieku laboratorijās, tomēr Masks risku saskata jau tagad un vēlas, lai valstu valdības ievieš noteikumus saistībā ar robotiem pēc iespējas ātrāk.

Izmantotie resursi: https://www.theverge.com

Saistītās tēmas: mākslīgais intelektsmasksrobotitesla

Izsaki savu viedokli