Aktuāls

Ar viedtālruni rokā jau no bērna kājas: ieteikumi vecākiem par pusaudžu aizraušanos ar viedierīcēm

Tālruņi, mobilās ierīces

LMT izstrādā militāro platformu “Viedsargs” Latvijas aizsardzībai

Sakaru pakalpojumi

”iPhone 8” un ”iPhone X” parāda iespaidīgus rezultātus veiktspējas testos

Tālruņi, mobilās ierīces

Latvijas iedzīvotāji iepērkas “Google Play” veikalā par vidēji 3 eiro

Sakaru pakalpojumi

Pavīd pirmās ”Samsung Galaxy S9” baumas – Ierīcei būšot 1000 kadru sekundē kameras sensors

Tālruņi, mobilās ierīces

”Samsung” beidzot piedāvā likvidēt ”Bixby” pogas funkcionalitāti

Mobilās aplikācijas

”iMessage” maksājumu serviss ”iOS 11” vēl nebūs pieejams

Mobilās aplikācijas

Eksperts: lietu internets pamazām sāk savu attīstību biznesa vidē Latvijā

Internets

Prezentēts jaunais ”Volkswagen Amarok Aventura Exclusive” prototips un īpašais ”Dark Label” modelis

Auto, Moto

Uzzināt par “Tele2” piedāvātajām vakancēm un pieteikties darbam tagad varēs caur čatbotu

Telekomunikācijas
post-image

Tehnoloģiju uzņēmums ”Lenovo”, kas plašāk pazīstams kā datoru izstrādātājs, atrādījis jaunu virtuālās realitātes ierīci un citas interesantas tehnoloģijas.

Ikgadējā pasaules tehnoloģiju konferencē ”Lenovo” izziņoja ne tikai jaunas ”Yogabook” krāsu variācijas, bet arī dažas citas interesantas ierīces. Piemēram, viedo krekliņu, virtuālo asistentu un eleganti izstrādātas virtuālās realitātes brilles.

Jaunā virtuālās realitātes ierīce ieguvusi nosaukumu ”daystAR”. Lielākai daļai mūsdienu virtuālo briļļu ir nepieciešams savienojums ar viedtālruni, kad tas tiek ievietots pašā ierīcē, taču ”Lenovo” brilles saņēmušas pašas savu operētājsistēmu un nav nepieciešamas papildierīces, lai ar tām darbotos.

Šobrīd aplikāciju klāsts brillēm nav pārāk plašs, taču uzņēmums solījis, ka laika gaitā tas tiks ievērojami paplašināts ar dažādām spēlēm un aplikācijām. Brillēm ir 40 grādus plats skata leņķis un ”Lenovo” cer, ka tām būs liela nākotne.

 

Nākamā lieta, kas tika prezentēta, bija ”SmartCast+” viedas asistents. Tas šobrīd ir izstrādes stadijā, taču plānots, ka būs pavisam citādāks kā šī brīža lielie dūži ”Echo”, ”HomePod”, un ”Google Assistant”.

”SmartCast+” galvenā ideja slēpjas tajā, ka tas spēj ne tikai sarunāties un paziņot svarīgu informāciju ierīces lietotājam, bet arī ir apveltīs ar papildinātās realitātes spējām, piemēram, nosakot objektus, kas tam atrodas apkārt vai arī skaņas. Tāpat tajā ir iebūvēts projektors, kas spētu attēlus demonstrēt uz sienām.

 

”Lenovo” prezentēja arī pašu asistentu, kas solās būt gudrāks gan par ”Siri”, gan par ”Alexa”. ”Lenovo” asistenta nosaukums ir ”Cava”, un tas varēšot paveikt dažādas advancētas darbības. Piemēram, ja ”Cava” tiks nodots ziņojums, ka personai pēc divām stundām ir tikšanās, asistents automātiski izvērtēs laika apstākļus un satiksmes situāciju. 

 

Pēdējā lieta, ko ”Lenovo” atrādīja, bija viedais krekliņš. Sākotnējais prototips nodrošina savienojumu ar viedtālruni un sirds ritma mērīšanu 24/7. Protams, nav teikts, ka ”Lenovo” 100% izdosies attīstīt šos produktus un realizēt dzīvē. Labākās izredzes, šķiet, ir  virtuālās realitātes brillēm un viedajam asistentam-projektoram.

Izmantotie resursi: https://www.engadget.com

 

Saistītās tēmas: lenovoVirtuālā Realitāte

Izsaki savu viedokli