Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Vienmēr ir lieliski un patīkami saņemt algas pielikumu vai prēmiju, uz kuru nebijāt cerējuši. Bet vēl labāk ir tad, ja šos papildus līdzekļus jūs izmantojat, lai veiktu viedus pasākumus jūsu finanšu lauciņā, kas laika gaitā varētu tikai eksponenciāli palielināt šī pielikuma vērtību. Tātad jūsu alga tikko kļuva mazliet labāka un katru mēnesi jūs varēsiet tērēt vairāk, vai ne? Un tagad jūs kaļat plānus, kā šo pielikumu vislabāk iztērē – lai nopirktu sev ilgi kāroto jauno datoru ātrais kredīts (pikalaina) vairs nebūs nepieciešams, vai arī nosvinēt algas pielikumu kopā ar savu otro pusīti kādā pieczvaigžņu restorānā vai kopīgā SPA apmeklējumā, ko tagad varēsiet atļauties biežāk nekā reizi gadā. Vai varbūt jums tomēr mēģināt kļūt finansiāli atbildīgākiem un tā vietā  nolemt noguldīt visu šo papildus naudu krājkontā, ko kādu dienu varēsiet izmantot kaut kam patiešām svarīgam, piemēram, pirmās iemaksas veikšanai nekustamā īpašuma iegādē.

Kāds īsti ir labākais veids no šiem diviem, kā tērēt algas pielikumu? Izrādās, ka neviena no šīm divām iespējām negarantēs simtprocentīgu laimes sajūtu ilgtermiņā, to spētu paveikt trešā iespēja – ar šiem līdzekļiem “nopirkt” sev laiku. Nesenā pētījumā, kas publicēts amerikāņu ziņnesī “The Washington Post”, tika atklāts, ka šodien daži no vislaimīgākajiem cilvēkiem ir tie, kuri iegulda savus sūri grūti nopelnītos naudas līdzekļus dažādiem ārpakalpojumiem visdažādāko pienākumu paveikšanai, ko viņiem pašiem ikdienā nepatīk darīt vai arī kas patērē pārāk daudz laika. Kā piemērs varētu būt, apģērbu tīrīšana, pārtikas preču iegāde, mājas uzkopšana un tamlīdzīgi. Un šie atklājumi iekļauj dažādas cilvēku grupas un nediskriminē attiecībā uz kopējiem mājsaimniecību ienākumiem, ģimenes stāvokli vai bērnu esamību vai skaitu. Tātad – neatkarīgi no tā, kas jūs esat un cik daudz jūs nopelnāt, tas attiecas arī uz jums – laimīgāki jūs kļūsiet tad, ja ar savu algas pielikumu jums būs iespēja investēt vai samaksāt par tādām lietām, kas iegūs jums papildus brīvā laika.

Bet kāpēc tad ir tā, ka tik daudzi no mums nosliecas uz vērsties pie jaukas lietas, otrs mūsu bankas konti pieaug? Tiešsaistes vietnes www.heti24.fi bloga sadaļā minēts, ka cilvēkam raksturīgs atdot savu naudu par lietām un pieredzēm, kas ir konkrētas, sataustāmas un izmērāmas. Lietas, kas ilgtermiņā būs vērtīgas tieši pievienotā laika ziņā, ir daudz neskaidrākas, bet nopērkot jaunu rotaļlietu, mēs precīzi zinām, ko mēs par to iegūsim.

Un tomēr – laiks taču ir tik ļoti vērtīgs gan mūsu privātajā dzīvē, gan karjeras izaugsmē. Papildus laiks uz rokām spēlē būtisku nozīmi tajā, vai dosieties mājās no darba agrāk, vai tomēr strādāsiet pusi nakts, vai paspēsiet izdarīt visus uzdevumus laikā, vai tomēr būs tie jāatliek uz rītdienu, vai jums būs jāpārbauda darba e-pastu plūsma sava atvaļinājuma laikā, vai arī varēsiet baudīt īstu luksusu un patiesi atslēgties no domām par darbu. Šo atšķirību veido tas, vai jums ir pietiekoši daudz brīvā laika sev. Ja mēs varētu atļauties no rīta izbaudīt brīvu papildus stundu vai arī atbrīvot mūsu vakarus vai brīvdienas no pienākumiem un darba, lai veltītu laiku ar lietām, kas mums ir patiesi svarīgas un mīļas, vai mēs nebūtu gatavi par to arī samaksāt? Ir vērts to apsvērt nākamajā reizē, kad saņemsiet algas paaugstinājumu vai svētku prēmiju un ķersieties pie jaunu viedo pulksteņu apskates. Varbūt tā vietā ir vērts, teiksim, noalgot veļas tīrīšanas pakalpojumu, kas jūsu drēbes paņem no mājām un nogādā atkal tīras atpakaļ?

Saistītās tēmas: finanseskredīts

Izsaki savu viedokli