Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Tuvojoties mācību gada beigām, studentiem arvien aktuālāks paliek jautājums par darba iespējām. Studējošie vai mācības tikko pabeigušie studenti intensīvi meklē darba vietas, lai savas prasmes un talantus apliecinātu praksē.

Latvijā netrūkst nedz informācijas tehnoloģiju studentu, nedz darba vietu, tomēr ne visi ir spējīgi iegūt kāroto amatu. Viss ir atkarīgs no cilvēka prasmju līmeņa, kas ir galvenais kritērijs, ko uzņēmumi izvērtē, izvēloties spēcīgāko kandidātu.

Boot.lv sazinājās ar informācijas tehnoloģiju uzņēmumu Accenture, lai noskaidrotu, kādas iespējas tiek piedāvātas prakses meklētājiem. Informācijas tehnoloģiju pakalpojumu sniedzējs piedāvā iespēju studentiem apliecināt savas spējas praksē.

Uzņēmums organizē speciālu mācību programmu Bootcamp, kas ilgst vienu līdz četras nedēļas. Tās laikā praktikantiem tiek iedota teorētiskā bāze par jomu, kurā viņi grib praktizēties, piemēram, Java, DevOps, Testing utt.

Mācību dalībnieki tiek atlasīti ar zināšanu pārbaudes testiem. Tehniskais tests par jomu, uz kuru praktikants pretendē un angļu valodas tests. Bootcamp laikā tiek vērtēts dalībnieku sniegums un progress. Kuri sekmīgi nokārto noslēguma pārbaudījumu, tiek uzņemti praksē.

Ja praktikanti tiek atlasīti bez Bootcamp, tad noris standarta process – intervijas, kurās tiek izrunāti prakses noteikumi, uzdevumi un kandidāta interese un zināšanas. Accenture pieņem jebkuras IT nozares praktikantus, nodrošinot plašas iespējas gribētājiem.

Accenture nevienu neapdala un nešķiro, kuru augstskolu topošais praktikants pārstāv. Nav svarīgi, kur cilvēks ieguvis zināšanas, jo objektīvi tiek izvērtētas katra prasmes, kas arī ir rādītājs, vai praktikants tiek pieņemts darbā vai nē. Uzņēmums praksē strādājošajiem algu vietā izmaksā stipendijas.

Aprunājāmies arī ar cilvēkiem, kuri izgājuši cauri šim procesam. Piemēram, Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes trešā kursa students Austris Cīrulnieks atklāja, ka pieteicies vairākos uzņēmumos – citi bija atsaucīgi, bet citi nemaz neesot snieguši atbildi. Studiju pirmajā pusē viņš vienīgo reizi praksē nonāca Elektronikas un datorzinātņu institūtā, kur savas prasmes apliecināja Android programmētāja amatā.

Kā pozitīvos piemēros Austris nosauca start-up uzņēmumu Sonarworks un Accenture, kur viņš mēģināja iegūt jau patstāvīgu darbu, taču šīs kompānijas vairāk tiecās praktikantu virzienā. Tāpat viņš atzīst, ka prioritāri centies iegūt prakses vietu iOS izstrādē, tomēr pēc viņa domām Latvijā šī nozare tik pat kā neeksistē.

Pēc tam Austris pievērsās start-up projektiem. Viņaprāt, star-up vide Latvijā ir ļoti atsaucīga un adaptīva. Šobrīd viņš ir līdzautors ambiciozam projektam www.kurp.es, kas nesen izcīnīja pirmo vietu Latvia Tours Traveltech finālā.

Rīgas Tehniskās universitātes Datorzinātņu un informācijas tehnoloģiju otrā kursa students Kaspars Kokins praksē līdz šim bijis vienreiz. Viņš savus spēkus IT speciālista amatā izmēģināja uzņēmumā Runway. Kādu laiku Kaspars praksi nevarēja apvienot ar skolu, tādēļ izvēlējās to pamest. Par spīti tam, ka Runway nemaksāja nedz algu, nedz stipendiju, viņš uzņēmuma veltīja atzinīgus vārtus, sakot, ka viss bijis augstākajā līmenī.

Saistītās tēmas: datoriit

Izsaki savu viedokli