Aktuāls

”Tinda Finger” – 2017. gada dīvainākais izgudrojums?

IT sasniegumi, bizness

9 fakti, ko tu nezināji par Latvijas sasniegumiem kosmosa izpētes jomā

IT sasniegumi, bizness

Filipīnās tiek izmēģināta ”Twitter Lite” optimizētā aplikācija

Internets

”Apple TV” neatbalsta ”Dolby Atmos” un 4K saturu nevarēs lejupielādēt

Biroja tehnika

Vai motociklista tiesības ir katra vīra goda lieta? – Instruktora pieredzes stāsts par jauno motobraucēju paaudzi

Auto, Moto

Kaspersky Lab brīdina, ka uzbrucēji aktīvi izmanto gaidāmo olimpiādi Riodežaneiro, lai piemānītu lietotājus un nozagtu viņu naudu un personīgos datus. Galvenie rīki ir krāpniecisks surogātpasts un viltoti gada galvenā sporta notikuma biļešu pārdošanas pakalpojumi.spam_rio

Surogātpasta vēstules tiek veidotas pēc tāda paša principa kā lielapjoma sūtījumi, kuru mērķis bija Eiropas futbola čempionāta līdzjutēji. Parasti viltus paziņojumi satur DOC vai PDF pielikumu ar informāciju, ka lietotāja e-pasta adrese, kas pēc nejaušības principa izvēlēta no miljoniem citu, ir uzvarējusi olimpiādei veltītā loterijā. Lai varētu saņemt laimestu, blēži lūdz nosūtīt maksājumu kartes datus.

Vēl bīstamāki ir viltoti olimpisko spēļu biļešu pārdošanas pakalpojumi. Kaspersky Lab konstatē un bloķē desmitiem viltotu domēnu, kuru nosaukumā ir vārdi rio, rio2016 un citi. Šīs mājaslapas ļauj īstenot vienkāršu krāpšanas shēmu: pikšķerētāji pieprasa visu maksājumu kartes informāciju, lai it kā pieņemtu samaksu par biļetēm, bet pēc tam izmanto šo informāciju naudas zagšanai no upura konta. Lai uz kādu laiku iemidzinātu pircēja modrību, krāpnieki apgalvo, ka samaksa ir pieņemta un biļetes tiks nosūtītas divas trīs nedēļas pirms pasākuma. Tādējādi viņi ne vien apzog lietotājus, bet arī atņem viņiem iespēju apmeklēt olimpiādi, jo tik īsā laikā būs grūti iegūt īstas biļetes, jo īpaši, ja tām paredzētā summa jau ir iztērēta.

Izsaki savu viedokli