Aktuāls

post-image

No 19. līdz 22. novembrim Budapeštā, Ungārijā, Kaspersky Lab rīkoja Eiropas konferenci Cyber Security Weekend, lai apspriestu pašreizējās IT drošības tendences, runātu par prognozēm 2016. gadam un sniegtu padomus, kā uzņēmumi var aizsargāties no kiberdraudiem. Kaspersky Lab Globālās pētniecības un analīzes grupas (GReAT) eksperti un uzaicinātie viesi no Eiropola iepazīstināja ar prezentācijām žurnālistus un uzņēmumu pārstāvjus no 12 valstīm.

«Sadarbībai starp tiesībaizsardzības organizācijām, privāto sektoru un akadēmiskajām aprindām ir izšķiroša nozīme, lai efektīvi cīnītos pret kibernoziegumiem. Kopā mēs nodarbojamies ar ļaundabīgu infrastruktūru identificēšanu un likvidēšanu, ļaundabīgās saziņas ierobežošanu, palīdzam dezinficēt upurus,» sacīja Eiropola Kibernoziedzības apkarošanas centra (EC3) stratēģiskais analītiķis Gerijs Makjūens.

Uzstājoties Gerijs Makjūens runāja par kibernoziedzības tendencēm, tostarp šķēršļu samazināšanos, lai nodarbotos ar kibernoziedzību, pieaugošo kibernoziedznieku agresivitāti, izplatot izspiedējvīrusus (jo īpaši «policijas» izspiedējvīrusus un šifrētājus), un tālpieejas rīku izmantošanas IT uzbrukumos paplašināšanos.

«Kiberdrošība tagad nav problēma, ar kuru ir jārēķinās vienīgi IT speciālistiem, tā skar visus — mājas lietotājus un viņu ģimenes, mazos uzņēmumus un lielas organizācijas. Informācijas apmaiņa un uz drošību vērstas domāšanas izveide ir ļoti svarīga, un tieši to mēs cenšamies darīt, rīkojot šādus pasākumus. Turklāt mēs bieži uzsveram nepieciešamību padarīt drošus uzņēmējdarbības procesus neatkarīgi no tā, vai tas nozīmē grāmatveža darbu mazā uzņēmumā, vai arī veselas pilsētas ūdensapgādes sistēmas darbību. Sākot no izspiedējvīrusiem līdz pat mērķuzbrukumiem, pret kiberdrošības riskiem ir jāizmanto pareizie risinājumi, politikas un darbinieku izglītošana,» sacīja Kaspersky Lab Globālās pētniecības un analīzes grupas vecākais drošības pētnieks Štefans Tenase.

Ekspertu veiktā IT apdraudējumu analīze 2015. gada trešajā ceturksnī liecina, ka Eiropā vidēji 35 % lietotāju ir saskārušies ar drošības incidentiem, kas saistīti ar vietējiem tīkliem vai noņemamajiem datu nesējiem, un 20 % ir konstatējuši ar tīmekli saistītus apdraudējumus. Runājot par draudiem, ar ko saskaras organizācijas, eksperti atsaucās uz B2B International un Kaspersky Lab veiktās 2015. gada vispārējās uzņēmumu IT drošības risku aptaujas statistiku: 48 % uzņēmumu Eiropā sacīja, ka pēdējo 12 mēnešu laikā ir sastapušies ar vīrusiem, datortārpiem, spiegprogrammatūru un citām ļaunprogrammatūrām, 18 % atzina, ka konstatējuši ielaušanos tīklā, savukārt 12 % ir saskārušies ar kiberspiegošanu un 8 % atklājuši, ka ir pakļauti mērķuzbrukumam.

Turklāt šis pētījums parādīja, ka no iekšējiem apdraudējumiem organizācijas ir saskārušās ar ievainojamībām to izmantotajā programmatūrā (par to informēja 29 % respondentu) un darbinieku izraisītu datu noplūdi — gan nejaušu (21 %), gan tīšu (11 %). Mobilās ierīces ar tajās saglabātu uzņēmuma informāciju rada datu noplūdes papildu risku. Eksperti pārrunāja šos draudus un to, kādi risinājumi var palīdzēt tikt ar tiem galā. Ņemot vērā pieaugošo datu centros saglabātās informācijas daudzumu, tika apspriesta arī virtualizēto serveru un datu glabāšanas sistēmu drošība. Tika uzsvērti ieguvumi no vienotas pieejas kiberdrošībai, kam ir jāapvieno informācijas tehnoloģijas, procesi un izglītība.

Saskaņā ar tirgus izpētes aģentūras Gartner datiem tipisks uzņēmums 90 % no sava IT drošības budžeta iegulda profilaksē un tikai 10 % — atklāšanā/reaģēšanā. Tomēr pat ar šādu procentuālo sadalījumu organizācijas arvien vairāk un vairāk pieprasa intelektiskos pakalpojumus, kas dažādu lielumu un nozaru uzņēmumus var padarīt drošākus. Vairāk nekā 18 nepārtraukta darba gados Kaspersky Lab ir ieguvis ļoti daudz informācijas par kiberdraudiem; un uzņēmums ir pārvērtis šīs plašās zināšanas īstā aizsardzībā visiem saviem klientiem.

Saistītās tēmas: KasperskyLabkiberdrošība

Izsaki savu viedokli