Aktuāls

Jaunais ”Audi A7 Sportback” – sportisks luksusa klases modelis

Auto, Moto

Tagad arī Latvijā pirkumus no ”App Store”, ”Apple Music”, ”iTunes” un ”iBooks” varēs apmaksāt ar “Tele2” rēķinu

Internets

LG un ”Qualcomm” sadarbosies, lai izstrādātu nākamās paaudzes savienojumu risinājumus automašīnām

Auto aprīkojums

Mājokļa gaisa kvalitātes mērījumi uzlabo ne vien cilvēka veselību, bet arī mājokļa lietojamību

Sadzīves un virtuves tehnika

”OnePlus” slepeni zog viedtālruņu lietotāju datus

Portatīvie datori

”Alcatel” iegūst prestižo ”TOP/COM” Sudraba balvu par jauno zīmola aplikāciju ”enjoy.now”

IT sasniegumi, bizness
post-image

Jauno izgudrojumu vietnē Kickstarter parādījies kāds potenciāli noderīgs projekts, kas spējīgs glābt cilvēku dzīvības. Cilvēki sevi cenšas pasargāt dažādos veidos. Piemēram, piesprādzējas, braucot ar auto, vai valkā ķiveri, kad minas ar riteni.

Peldoties ūdenī, tas nav tik vienkārši. Jā, var uzvilkt milzīgu vesti, kas tur ķermeni virs ūdens, taču tādējādi nav iespējams pilnērtīgi izbaudīt peldi. Kāds Vācijas iedzīvotājs Rainers Fakešs pēc tam, kad gandrīz negadījumā uz ūdens zaudēja ģimenes locekli, izgudroja interesantu rīku ar nosaukumu Ploota.

Šī ierīce ir jāliek ap kaklu un tajā ir iestrādāti piepūšami spilveni. Ja cilvēks 30 sekundes atrodas zem ūdens, sensori aktivizē spilvenus, kuri sekundes laikā piepildās ar gaisu un izvelk cilvēku virs ūdens. Spilvenus var aktivizēt arī manuāli, nospiežot pogu. Tie piepildās ar oglekļa dioksīdu, kas savukārt atrodas nomaināmā kārtridžā.

Lai uzsāktu masveidīgu ierīces ražošanu, šim projektam ir jāsavāc 50 tūkstoši eiro. Šobrīd ir saziedoti 10 tūkstoši eiro, bet līdzekļus projekta autora iespējams nosūtīt vēl līdz jūlijam.

Saistītās tēmas: glābšanasensori

Izsaki savu viedokli