Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Planētas Zemes zinātnieki ir atzinuši astoņas planētas, kuras riņķo ap Sauli. Secībā no tuvākās uz tālāko tās ir Merkurs, Venēra, Zeme, Marss, Jupiters, Saturns, Urāns un Neptūns. Kādreiz par planētu tika atzīta arī Plutons, tomēr ar laiku zinātnieki saprata, ka pundurplanēta nav pelnījusi atrasties starp astoņām lielākajām.

Kosomsa zinātnieki, turpinot savas izpētes, nonākuši pie secinājuma, ka Saules sistēmā varētu atrasties devītā planēta, kas nav Plutons. Austrālijas Nacionālās Universitātes pētnieki izmantoja augsta līmeņa SkyMapper teleskopu, lai apskatītu reģionu, kur planēta varētu atrasties. Tajā tika novēroti 100 tūkstoši dažādu objektu, taču pēc ilgākas apskates to skaits kopumā sasniedza piecus miljonus.

Pēc datu apkopošanas tika atsijāti četri planētām līdzīgi objekti. Zinātnieki šobrīd veic dziļāku izpēti, lai noskaidrotu, vai kādam no četriem objektiem ir potenciāls kļūt par devīto planētu. Pētnieki vēl nav pilnīgi pārliecināti, ka kāds no objektiem tiešām ir pundurplanēta, taču ir optimisma pilni, ka tā tas tiešām varētu būt.

Iepriekš izskanējusi teorija, ka iespējamā devītā planēta Saules sistēmā ieceļojusi tikai nesen. Iespējams, tā vienkārši ceļojusi pa visumu un tikusi ievilkta Saules sistēmā ar gravitācijas spēka palīdzību.

 

Izmantotie resursi: http://bgr.com/

Saistītās tēmas: kosmosssaules sistēma

Izsaki savu viedokli