Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Internetā ir pieejami neskaitāmi servisi, kas piedāvā iespēju izveidot mājaslapas bez maksas. Protams, “bez maksas” ir tikai viena no daudzajām opcijām, turklāt, skatoties tālāk, nākas saprast, ka par baltu velti var izveidot tikai ļoti primitīvu lapu.

Praktiski katrs mājaslapu izveides serviss piedāvā dažādus plānus. Vienkāršākais parasti izskatās šādi – nosaukums.apakšdomēns.comParasti tie ir vienkārši blogi, kur dalīties savās atziņās, pievienot attēlus un video, taču ierobežotā apjomā.

Šādas mājaslapas parasti satur lietotāja izvēlēto nosaukumu, pēc kā seko konkrētā servisa nosaukums. Lai izveidotu bezmaksas mājaslapu, nav nepieciešamas advancētas zināšanas un to var praktiski jebkurš.

Lai izveidotu nopietnāku interneta vietni, ir nepieciešamas finanses. Visi servisi, kas piedāvā bezmaksas mājaslapu izveides iespēju, piedāvā arī maksas pakalpojumus ar iespēju uzfrišināt lapu ar dažādām noderīgām papildus opcijām.

Katrs serviss piedāvā dažādas cenas un iespējas, kas topošajam mājaslapas uzturētājam ir obligāti jāapsver. Piemēram, kādas iespējas nodrošina konkrētais pakalpojumu sniedzējs, kādas cenas piedāvā un citas lietas.

 

Kuru pakalpojumu sniedzēju izvēlēties?

WordPress ir pasaulē populārākais mājaslapu izveides serviss. Apmeklējot WordPress.com, ar lieliem burtiem redzams paziņojums, ka WordPress apkalpo 27% no visām interneta mājaslapām. Ja internetā to skaits sasniedz vairāk nekā 1 miljardu, tad, rupji rēķinot, WordPress uztur 270 miljonus mājaslapu.

WordPress piedāvā četrus dažādus plānus: vienu bezmaksas un trīs maksas. Bezmaksas plāns dod iespēju izveidot vienkāršu mājaslapu, kurā var uzglabāt līdz 3GB lielu informācijas apjomu.

Kā jau minēju iepriekš, bezmaksas versija satur ”.wordpress” apakšdomēnu. Pārējie plāni maksā attiecīgi 2,99 eiro, 8,25 eiro un 24,92 eiro mēnesī. Līdzko lietotājs sāk maksāt, apakšdomēns pazūd. Divi lētākie plāni domāti galvenokārt blogeriem, kas ar to nopietni aizraujas, bet ar dārgākā plāna palīdzību jau iespējams izveidot nelielu biznesa platformu.

Jāpiebilst, ka WordPress ir divas versijas: WordPress.com un WordPress.org. Pirmā ir vienkāršota mājaslapu izveides opcija, bet otrā ir advancētāka un paredzēta nopietnāku mājaslapu izstrādei. WordPress.org sniedz plašākas iespējas, ļaujot ievietot daudz un dažādus papildinājumus. WordPress.org papildus nepiedāvā hostinga iespēju, tādēļ cenu nosaka papildu servisi, piemēram, Bluehost.

Sīkāka informācija par plāniem pieejama ŠEIT.

Cits populārs mājaslapu izveides serviss Wix piedāvā plašāku maksas tarifu izvēli. Wix mēneša maksa katrai opcijai ir 4,50, 8,50, 12,50, 16,50 un 24,50 eiro. Jāpiebilst, ka lētākais 4,50 eiro tarifs iekļauj tikai 500MB atmiņas uzglabāšanas vietas, kamēr WordPress bezmaksas plāns nodrošina daudz vairāk. Wix gadījumā, protams, pazūd apakšdomēns, tomēr pat, ja izvēlas WordPress lētāko plānu, tas ir krietni izdevīgāks par Wix ekonomiskāko variantu. Pilns salīdzinājums ŠEIT.

Weebly nodrošina četrus maksas plānus, no kuriem dārgākais izmaksā vairāk par iepriekšējo servisu piedāvātajiem. Weebly saka, ka par 33 eiro uzņēmuma servisu var lietot ne tikai maza biznesa īpašnieks, bet arī daudz lielāku kompāniju vadītāji. Bezmaksas versija savukārt neiekļauj nekādas interneta mārketinga opcijas, kas, protams, ir loģiski.

Arī Latvijā ir dibināts uzņēmums, kas nodarbojas ar mājaslapu izveidi Mozello, līdzīgi kā iepriekšējie, garantē bezmaksas plānu, kā arī divus maksas. Tie maksā attiecīgi 6 un 12 eiro. Mozello ļauj izveidot arī interneta veikalu un neierobežotu datu glabātuvi par 12 eiro mēnesī, kas ir salīdzinoši zema cena.

Milzis pret konkurentu no Latvijas

E

Izmēģinājām izveidot bezmaksas mājaslapu Latvijā veidotajā servisā Mozello. Apmeklējot pakalpojumu sniedzēja sākumlapu, ir norādīts, ka savu blogu, uzņēmuma lapu vai tirdzniecības platformu var izveidot piecās minūtēs. Patiesībā tie ir meli, jo, ja ir skaidrs, kāds būs lapas nosaukums, aptuvenais dizains un visas pārējās nianses, to var izveidot nepilnās divās minūtēs. Bravo, Mozello!

Iekļūstot savā jaunajā blogā, viss ir vienkārši saprotams. Ja lietotājs vēlas nomainīt dizainu, to var izdarīt bez lielām grūtībām. Dizaina variāciju gan nav pārāk daudz. Tāpat arī ziņu publicēšana un citu uzstādījumu veikšana ir skaidri saprotama. Mozello ir izveidojis lietotājam draudzīgu un saprotamu mājaslapu platformu, kurai pirmajā brīdī pat nav, kur piekasīties.

 

E

Salīdzināsim Latvijas vadošo drag and drop tipa mājaslapu servisu ar pasaules līderi WordPress. Arī šeit mājaslapas izveide neprasīja ilgu laiku, tomēr, tiekot klāt blogam, ir skaidrs, ka WordPress viss vairs nav tik vienkārši.

Rakstu pievienošanas poga atrodas ērtā pozīcijā lapas augšējā labajā stūrī. Šajā ziņā WordPress pārspēj Mozello. Tāpat arī WordPress bezmaksas versijai ir pieejama statistika par lapas apmeklējumiem, tomēr viss pārējais šķiet sarežģītāks.

WordPress vispirms būtu pamatīgi jāapgūst un tikai tad jāķeras pie lietas. WordPress ir vairākas advancētākas iespējas, piemēram, liela spraudņu jeb plugins izvēle. Arī izvēlnes pogu izveide, salīdzinot ar Mozello, ir sarežģītāka.

 

 

Savā mājaslapas izveides pieredzē dalījās bloga www.laumaozola.com autore Lauma Ozola. Lai uzturētu savu mājaslapu, Lauma izmanto WordPress.com serverus. Viņa uzskata, ka WordPress nodrošina ļoti augstu kvalitāti.

“Ieraugot citus blogus sākumā pat nesapratu, kā tas ir un kā strādā! Es visu apguvu un pieradu ļoti ātri! Man gan bija lielisks skolotājs, bet tagad esmu jau iestrādājusies. Lapas ielāde un ātrums notiek raitā gaitā!”

Lauma jau pašos pirmsākumos bija nospriedusi, ka vēlas kārtīgu blogu, tādēļ atturējās no bezmaksas versijas izmantošanas. Bloga autore tajā pašā laikā saka, ka bezmaksas versija nemaz nav sliktākais variants. “Esmu apmierināta, jo viss, kas maniem stāstiem ir vajadzīgs – foto un teksta iespēja, pārējais jau ir desertā!”

Šī ir Laumas pirmā mājaslapa un savu blogu viņai palīdzēja izveidot ar IT nozari saistīts cilvēks.

 

Apskatot bezmaksas un maksas mājaslapu iespējas, top skaidrs, ka maksas pakalpojumi piedāvā daudz lielāku klāstu ar papildu opcijām. Neskatoties uz to, vienmēr viss ir atkarīgs no paša cilvēka. Blogu ar interesantu un saistošu saturu, kas potenciāli var sasniegt lielu auditoriju, var izveidot arī bez maksas. Taču, piemēram, tirdzniecības mājaslapu bez naudas resursiem radīt nav iespējams.

Saistītās tēmas: itmājaslapa

Izsaki savu viedokli