Aktuāls

”Huawei” prezentē jauno ”Huawei Mate 10 lite” – viedtālruni ar kamerā iestrādātām dubultajām lēcām

Tālruņi, mobilās ierīces

Nominēts Latvijā visstraujāk augošais tehnoloģiju uzņēmums

IT sasniegumi, bizness

”iOS” lietotāji ar ”Gmail” aplikāciju drīzumā varēs lasīt arī citu servisu epastus

Mobilās aplikācijas

Kontakta parkošanās un pārpildīti auto – braukšanas kultūra citviet pasaulē

Auto, Moto

Jaunais ”Audi A7 Sportback” – sportisks luksusa klases modelis

Auto, Moto

Tagad arī Latvijā pirkumus no ”App Store”, ”Apple Music”, ”iTunes” un ”iBooks” varēs apmaksāt ar “Tele2” rēķinu

Internets

LG un ”Qualcomm” sadarbosies, lai izstrādātu nākamās paaudzes savienojumu risinājumus automašīnām

Auto aprīkojums
post-image

Gandrīz septiņus mēnešus pēc tam, kad Tesla, SpaceX un SolarCity  dibinātājs Īlons Masks atklāja savus stikla saules paneļus jumtiem, šī tehnoloģija beidzot nonākusi arī pārdošanā.

Klienti var pasūtīt Tesla solāros jumtus uzņēmuma mājaslapā jau šīs vasaras sākumā. Tiesa – no sākuma solārie paneļi būs pieejami tikai Amerikas Savienotajās Valstīs. No 2018. gada paneļi tirdzniecībā nonāks arī citās pasaules valstīs.

Cenas ir atkarīgas no katra klienta vajadzībām. Tesla pat ir izveidojusi kalkulatoru, izmantojot Google Sunroof datus, kas ir 2015. gada projekts un, izmantojot 3D modelēšanu, nosaka, cik daudz saules māja ir spējīga ģenerēt.

Patērētāju ziņojumā nesen tika minēts, ka vidēja lieluma jumtam solārie paneļi varētu izmaksāt mazāk nekā 24,50 dolāru par vienu kvadrātmetru, lai tie varētu konkurēt ar “parastajiem jumtiem”. Tesla gan apgalvo, ka solāro paneļu izmaksas varētu būt vēl mazākas – to aptuvenā cena varētu svārstīties līdz 21,85 dolāriem par kvadrātmetru.

“Solārie jumti ir cenas ziņā draudzīgāki nekā parastie jumti, jo vairumā gadījumu tie samazina mājas elektrības rēķinu,” sacīja Masks. “Solārie jumta dakstiņi ir vairāk nekā 3 reizes izturīgāki nekā standarta jumtiem. To stāvoklis laika gaitā nepasliktinās. Solārajam jumtam ir mūža garantija.”


Resursi: Wired

Saistītās tēmas: Īlons MasksSolārie paneļitesla

Izsaki savu viedokli