Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Gandrīz septiņus mēnešus pēc tam, kad Tesla, SpaceX un SolarCity  dibinātājs Īlons Masks atklāja savus stikla saules paneļus jumtiem, šī tehnoloģija beidzot nonākusi arī pārdošanā.

Klienti var pasūtīt Tesla solāros jumtus uzņēmuma mājaslapā jau šīs vasaras sākumā. Tiesa – no sākuma solārie paneļi būs pieejami tikai Amerikas Savienotajās Valstīs. No 2018. gada paneļi tirdzniecībā nonāks arī citās pasaules valstīs.

Cenas ir atkarīgas no katra klienta vajadzībām. Tesla pat ir izveidojusi kalkulatoru, izmantojot Google Sunroof datus, kas ir 2015. gada projekts un, izmantojot 3D modelēšanu, nosaka, cik daudz saules māja ir spējīga ģenerēt.

Patērētāju ziņojumā nesen tika minēts, ka vidēja lieluma jumtam solārie paneļi varētu izmaksāt mazāk nekā 24,50 dolāru par vienu kvadrātmetru, lai tie varētu konkurēt ar “parastajiem jumtiem”. Tesla gan apgalvo, ka solāro paneļu izmaksas varētu būt vēl mazākas – to aptuvenā cena varētu svārstīties līdz 21,85 dolāriem par kvadrātmetru.

“Solārie jumti ir cenas ziņā draudzīgāki nekā parastie jumti, jo vairumā gadījumu tie samazina mājas elektrības rēķinu,” sacīja Masks. “Solārie jumta dakstiņi ir vairāk nekā 3 reizes izturīgāki nekā standarta jumtiem. To stāvoklis laika gaitā nepasliktinās. Solārajam jumtam ir mūža garantija.”


Resursi: Wired

Saistītās tēmas: Īlons MasksSolārie paneļitesla

Izsaki savu viedokli