Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Viedais gredzens, iespējams, ir nākamais lielais tehnoloģiju sasniegums. Turklāt labā ziņa ir tāda, ka pirmais nopietnais gudrais gredzens tirdzniecībā nonāks šogad.

Kas tad īsti ir šis gredzens? Tā nosaukums ir ”Token” un tam ir pieejamas trīs ārkārtīgi eleganta dizaina versijas. Klasiskā nerūsējošā tērauda, kas maksā aptuveni 230 eiro, melnā rodija (280 eiro) un 14k rozā zelta (280 eiro).

Gredzenu var savienot ar dažādiem maksājumu servisiem, piemēram, ”Android Pay” vai ”Apple Pay”. Tāpat tam var pievienot ”Visa” vai ”Mastercard” kredītkartes informāciju un veikalos pie bezkontakta termināļa pieskarties ar gredzenu un veikt maksājumu.

Latvijā gan bezkontakta maksājumus veikt var tikai dažās vietās lielākajās pilsētas, par mazpilsētām un mazāk apdzīvotiem reģioniem nemaz nerunājot.

Lai piereģistrētu maksājumu karti, nepieciešama viedtālruņa aplikācija.

To add your card, you'll need to pair the ring with the Token app, which is available for iOS, Android, Windows 10, and OS X.

Ar aplikāciju var veikt tālākās darbības. Piemēram, ja mājoklim ir iestatīta viedā durvju slēdzene (kuru var iegādāties kopā ar gredzenu), ar gredzenu durvis var atslēgt un aizslēgt. Tāpat vēl viena papildierīce ir automašīnas slēdzene, kuru var iegūt, aizsūtot savas automašīnas atslēgas un pretī saņemot speciālu atslēgu.

Within the app, you can also add your passwords, set up your smart lock, activate your access card for work, add your transit pass, and enable the ring to work with your car.

Same goes for your front door. When you hold your ring up to the pad, it will unlock your door — on your way out, do the same thing to lock it. Token made its own smart lock, which costs $100 to pair with your ring.

Jaunā atslēga tiek ievietot automašīnas OBD2 pieslēgvietā. Kad tas izdarīts, ar gredzenu atliek divreiz piesist pie durvīm, lai atslēgtu automobili. Gan durvju slēdzene, gan automašīnas atslēga maksā nedaudz mazāk kā 100 eiro. Tiesa, pērkot abas, vienai no ierīcēm automātiski tiek piešķirta 50% atlaide.

Gredzenā iespējams saglabāt arī dažādu piekļuves karšu informāciju, piemēram, lai iekļūtu savā darba birojā. Saglabāt var arī transportlīdzekļa biļešu informāciju, taču taisnības labad gan jāsaka, ka diez vai Rīgas Satiksme šādu funkciju ieviesīs tuvākajā laikā.

Aktuālākais jautājums – kā šo nelielā izmēra ierīci sargāt no zagļiem? Pavisam vienkārši. Gredzenam ir pirkstu nospieduma skeneris, kurš atpazīst tā īpašnieku un tikai tad aktivizējas. Ja to uzvilks jebkurš cits cilvēks, gredzens nedarbosies.

”Token” akumulatora darbības ilgums ir aptuveni divas nedēļas, turklāt ar to var doties peldē līdz 50 metru dziļumam. Tātad tas nebūs jānovelk, dodoties dušā. Jāatzīmē, ka gredzens dažādās pasaules valstīs pārdošanā nonāks decembrī. Maz ticams, ka Latvija būs starp šīm valstīm, taču to jebkurā gadījumā, visticamāk, varēs pasūtīt internetā.

The battery will last about two weeks. When it needs to be charged, the ring sits on a wireless charging base.

Izmantotie resursi: http://www.businessinsider.com

Saistītās tēmas: tokenviedais gredzens

Izsaki savu viedokli