Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Veikalu automatizācija draud “nogalināt” četras no 10 pozīcijām mazumtirdzniecības nozarē nākamajā desmitgadē, ziņo kāda jauna pētījuma rezultāti.

Šādas izmaiņas varētu sasniegt līdz 7,5 miljoniem pazaudētu darba vietu, kas proporcionāli ir daudz lielāks skaitlis nekā rūpniecības nozarē, kad automatizācija sāka atņemt darba vietas cilvēkiem, tiek minēts Cornerstone Capital Group bankas sniegtajiem rezultātiem.

Simtiem veikalu darbinieku ir zaudējuši darbu pēdējo gadu laikā (ASV reģionā), sakarā ar interneta veikalu popularizēšanos. Daudzi analītiķi saka, ka šī nozare ir pakļauta vēl lielākai lejupslīdei.

Jaunajā, automatizētajā vidē veikali vēlas ieviest aizvien jaunas izmaiņas – automātiskos norēķinu kioskus, iepirkšanās ratiņus, kas atgriežas savās vietās bez citu palīdzības – tas viss, lai spētu sacensties ar augsto tehnoloģiju konkurentiem. Piemēram, kasieri tiek uzskatīti par vienkāršāko darba spēku, ko ir iespējams automatizēt. To aizstāšana varētu neproporcionāli ietekmēt sievietes, kuras, kā teikts pētījumā, veido vairāk nekā trīs ceturtdaļas no mazumtirdzniecībā strādājošiem kasieriem.

Inovāciju kompānija Intel paziņoja par masveida investīcijām mazumtirdzniecības tehnoloģijās un tās mērķis šī gada laikā ir licencēt automatizētās sistēmas, kas varētu integrēt veikala pamatfunkcijas vienā kopējā sistēmā.

Automatizācijas vilnis ir daļa no lielākās pasaules tendences, kas varētu apdraudēt ekonomikas struktūru nākamo gadu laikā. Nesenā pētījumā tika lēsts, ka puse no visiem darbiem varētu tikt aizstāta ar tehnoloģiju, kas pastāv šobrīd vai vēl ir tikai izstrādes stadijā.


Resursi: Mashable

Saistītās tēmas: AutomatizācijaMazumtirdzniecībaroboti

Izsaki savu viedokli