Aktuāls

Mājokļa gaisa kvalitātes mērījumi uzlabo ne vien cilvēka veselību, bet arī mājokļa lietojamību

Sadzīves un virtuves tehnika

”OnePlus” slepeni zog viedtālruņu lietotāju datus

Portatīvie datori

”Alcatel” iegūst prestižo ”TOP/COM” Sudraba balvu par jauno zīmola aplikāciju ”enjoy.now”

IT sasniegumi, bizness

”Samsung” aprīko jauno ”Grand Hotel Kempinski Riga” ar vairāk nekā 220 profesionālajiem ekrāniem

IT sasniegumi, bizness

Mēneša laikā pirkumus ar viedtālruni un aproci veikuši vairāki tūkstoši cilvēku

IT sasniegumi, bizness
post-image

Ar elektrību darbināmo automobiļu ražotājs ”Tesla” grasās palīdzēt Austrālijai uzbūvēt pasaulē lielāko litija-jonu akumulatoru. Austrālijas ideju par šādu akumulatoru mazliet sagrozījis uzņēmuma vadītājs Īlons Masks, kurš ir apņēmības pilns to paveikt 100 dienu laikā.

Kādēļ ”Tesla” vēlas palīdzēt Austrālijai realizēt šo projektu? Jo Masks grib parādīt ”Tesla varenību, gluži vienkārši uzstādot ultimātu. Proti, ja ”Tesla” sadarbībā ar franču uzņēmumu ”Neoen Hornsdale Wind Farm” neizdosies uzbūvēt akumulatoru 100 dienu laikā, valstij nebūs jāmaksā ne centa. Savukārt, ja projekts tiks pabeigts laikā, tad gan Austrālijas valdībai nāksies šķirties teju no 500 miljoniem eiro.

Piemēram, Dienvidaustrālijā dzīvo teju divi miljoni iedzīvotāji, kuri ik gadu saskaras ar elektroenerģijas pārrāvumiem, ko izraisa neskaitāmās vētras. Tas ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ Austrālija vēlas savā valstī gigantisku akumulatoru, kas spētu nodrošināt iedzīvotājus ar elektrību, kamēr tiktu veikti labošanas darbi pārrāvumu gadījumos.

Izmantotie resursi: http://money.cnn.com

Saistītās tēmas: Īlons Maskstesla

Izsaki savu viedokli