Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Elektrodzinēju autobūves uzņēmuma Tesla un kosmiskās izpētes organizācijas SpaceX vadītāja Īlona Maska ambiciozajiem plāniem nav robežu. Amerikāņu miljardieriem masveidīga elektrodzinēju auto tirdzniecība un ideja par Marsa kolonizēšanu nav bijis pietiekami liels izaicinājums.

Tādējādi 45 gadus vecais uzņēmējs izstrādājis projektu ar nosaukumu Neuralink. Viņš cer, ka ar tā palīdzību izdosies uzlabot cilvēka inteliģenci, burtiski savienojot dzīva cilvēka smadzenes ar datoru.

Pēc Maska sacītā galvenā ideja ir izveidot mākslīgā intelekta ierīci, kas tiktu ievietota cilvēka smadzenēs. Viņš apņēmīgi uzskata, ka cilvēki tādējādi spētu daudz ātrāk domāt un pieņemt lēmumus. Piemēram, rēķināt skaitļu izteiksmes datora līmenī, kā arī palielināt un uzlabot cilvēka atmiņu.

Zinātnieki jau esot izveidojuši līdzīgu “ierīci” ar nosaukumu Neural Lace. Tā, protams, nav mikroshēma klasiskajā izpratnē, bet gan mikroskopiski tīkli, kas aug līdz ar cilvēka smadzenēm. Tos ievadītu ar injekcijas palīdzību un tādējādi smadzeņu šūnās izveidotos mikroskopisks dators, kas būtu sasaistīs ar bioloģiskajām cilvēka smadzenēm.

Teikts, ka tādējādi varētu sekot līdzi smadzeņu darbībai, kā arī ātrāk noskaidrot, vai cilvēks neslimo ar kādu smadzeņu slimību. Tā vien šķiet, ka tas ir tikai kārtējais utopiskais Maska plāns, tomēr zinot, ka medicīna un tehnoloģijas attīstās arvien straujāk, iespējams, pat nekas nereāls.

Aptuveni šādi varētu izskatīties cilvēka smadzeņu un datora smadzeņu šūnu apvienojums.

Resursi: https://www.wsj.com

 

Saistītās tēmas: datorimākslīgais intelekts

Izsaki savu viedokli