Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Kā vēsta ziņu aģentūra ”Tass”, Ķīnas populārākā saziņas platforma WeChat tikusi aizliegta Krievijā. Maskavas komunikāciju regulators pievienojis WeChat aizliegto aplikāciju un interneta vietņu sarakstam.

WeChat visā pasaulē lieto 900 miljoni cilvēku, un lielākā daļa no šī skaita ir Ķīnas iedzīvotāji. Krievijas valdība pēdējā laikā velta pastiprinātu uzmanību drošībai internetā. Krievijā valda uzskats, ka internets būtiski ietekmē politiskos procesus, tādēļ valsts vēlas kopēt Ķīnas interneta kontroles sistēmu.

Pagājušogad Krievijā viesojās Ķīnas interneta cenzūras organizācija The Great Firewall, kas tika uzaicināta, lai pastāstītu interneta drošību. Pirms tam gan Krievija bija paspējusi ieviest jaunu likumu saistībā ar interneta lietotāju datu uzglabāšanu. Šīs likums ietvēra līdzīgus noteikumus kā Ķīnā esošais.

Pagājušajā nedēļā Krievijā tika aizliegtas tādas saziņas platformas kā Line, Blackberry Messenger un Imo. Jāpiebilst, ka pagājušā gada novembrī Krievijas iedzīvotājiem vairs nebija pieejams arī sociālais tīkls LinkedIn.

Izmantotie resursi: http://money.cnn.com

Saistītās tēmas: krievijasaziņa

Izsaki savu viedokli